• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederland op plaats zeven voor cocaïnegebruik, verklaart OECD

P. Peterson door P. Peterson
23 december 2023 09:38
in Nederland, Nieuws
witte poeder drugs coke cocaine

Een recent rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OECD) in 2023 heeft Nederland op de zevende plaats geplaatst voor cocaïnegebruik.

Het gaat om personen die de afgelopen 12 maanden de harddrug hebben gebruikt en tussen de 15 en 64 jaar oud zijn.

De OECD, een internationale organisatie die economisch en sociaal beleid van haar 38 lidstaten bestudeert en aanbeveelt, heeft opvallende gegevens gepresenteerd over het wereldwijde gebruik van illegale drugs.

Volgens het rapport is het gebruik van illegale drugs een belangrijke oorzaak van voorkombare sterfte, zowel direct door overdoses als indirect door druggerelateerde ziektes, ongelukken, geweld en zelfmoord (EMCDDA, 2022).

cocaine gebruik oecd nederland
Nederland staat op plaats zeven als het gaat om cocaïne gebruik in de afgelopen 12 maanden van 15 tot 64-jarigen.

Regelmatig en overmatig gebruik van drugs, vooral cocaïne, wordt geassocieerd met hogere risico’s op hart- en vaatziekten, mentale gezondheidsproblemen, ongelukken en infectieziekten zoals HIV en hepatitis C bij het injecteren van de drug.

Uit het OECD-rapport blijkt dat gemiddeld 1,2% van de volwassenen in 36 OECD-landen in 2020 cocaïne heeft gebruikt.

Deze bevindingen benadrukken dat drugsgebruik verband houdt met, of de aanpak van, een breed scala aan dringende gezondheids- en sociale kwesties compliceert, waaronder mentale gezondheidsproblemen, zelfbeschadiging, dakloosheid, jeugdcriminaliteit en de uitbuiting van kwetsbare individuen.

Mis dit niet:

Surinamers rijden van cambio naar cambio op zoek naar Amerikaanse dollars

Nieuwe videocompetitie daagt Surinamers uit om het verhaal van hun land te vertellen

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Surinamers in problemen door gebrek aan Amerikaanse dollars bij cambio’s
Suriname

Surinamers rijden van cambio naar cambio op zoek naar Amerikaanse dollars

Tot 14 augustus aanmelden voor nationale videocompetitie “Dis’ Na Wi Stories”
Suriname

Nieuwe videocompetitie daagt Surinamers uit om het verhaal van hun land te vertellen

DNA-voorzitter Adhin ontvangt boek over Hindostaanse contractarbeid.
Suriname

“De tot Koelie Gemaakten” officieel aangeboden aan De Nationale Assemblee

Laatste EASA-missie markeert nieuwe fase voor luchtvaarttoezicht in Suriname
Suriname

Suriname dichter bij verwijdering van EU Air Safety List na afronding EASA-missie

Nieuwe website voor visumaanvragen en betaling Entry Fee vanaf 10 augustus.
Nederland

Ministerie wijzigt officiële website voor visumaanvragen en betaling Entry Fee

Ontvluchte gedetineerde binnen enkele uren weer aangehouden.
Suriname

Twaalf jaar celstraf voor gewapende overval, maar gedetineerde ontsnapt tijdens werkzaamheden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws