• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nawin Ryan Nannan aangesteld als hoogleraar AdeKUS

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 oktober 2022 09:17
in Nieuws
Nawin Ryan Nannan aangesteld als hoogleraar

GFC NIEUWSREDACTIE- Prof. dr. ir. Nawin Ryan Nannan is aangesteld als hoogleraar aan de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS).

Na het aanvaarden van het hoogleraarschap door het uitspreken van de rede getiteld “Duurzame energie technologie”, is door de voorzitter van het Bestuur van de AdeKUS, prof.dr. Shanti Venetiaan het bekleden van de leerstoel “Werktuigbouwkunde: duurzame energie technologie” aan de nieuwe hoogleraar opgedragen.

In de uitbouw van de leeropdracht heeft Nannan kort de uitdagingen binnen de Surinaamse energievoorzieningssector belicht. Als een balans opgemaakt wordt, kan worden gesteld dat aan de ene kant prijsvluchtigheid van fossiele brandstoffen, energy-security afwegingen en globale energietransitie, een drijfveer vormen voor energietransitie naar duurzame energiebronnen en aangepaste technologie.

Desondanks is, aan de andere kant, het afgelopen decennium de grootschalige investering geweest in elektriciteitsopwekking middels stookolie. Verwachtbaar is dat wegens ontwikkelingen in de offshore olie sector en de spin-off daarvan de energie-intensiteit nog meer toeneemt. Al met al is er urgentie dat energie technologisch onderzoek wordt gestructureerd en geïntensiveerd.

De leeropdracht omvat een ensemble van technologisch onderzoek en onderwijs betreffende CO2 uitstootmitigatie. Nannan concretiseerde de focusgebieden gericht op onder meer biomassa, conversiesystemen, modelleren en optimaliseren hiervan, en energie-efficiëntie.

Nannan is sinds 2011 verbonden aan de Faculteit der Technologische Wetenschappen. Hij heeft gefunctioneerd als hoofddocent, lector magnus, richtingscoördinator Werktuigbouwkunde en decaan van de Faculteit der Technologische Wetenschappen. Hij is eveneens bestuurslid geweest van het CELOS en heeft talrijke peer reviewed wetenschappelijke artikelen op zijn naam staan.

Mis dit niet:

Parlement buigt zich over afspraken rond onderschepping van vliegtuigen in Surinaams luchtruim

Onderzoek gaande naar overlijden baby van anderhalve maand in Livorno

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname bereidt parlementaire behandeling voor van luchtvaartovereenkomst met de VS.
Nieuws

Parlement buigt zich over afspraken rond onderschepping van vliegtuigen in Surinaams luchtruim

Illustratiefoto
Suriname

Onderzoek gaande naar overlijden baby van anderhalve maand in Livorno

Suriname zet stap naar een efficiënte en internationaal concurrerende luchtvaartsector.
Suriname

TCT en ICAO starten vijfdaagse training voor strategische ontwikkeling Surinaamse luchtvaart

Tekort aan leerkrachten en gebrekkige schoolvoorzieningen centraal bij werkbezoek Currie
Suriname

Minister Currie brengt onderwijsproblemen in Marowijne in kaart en kondigt renovatie VOJ-Albina aan

Hof van Justitie Suriname wil samenwerking met Gemeenschappelijk Hof verder versterken.
Suriname

Suriname en Caribische rechters verkennen verdere samenwerking

Wendy Jap-A-Joe
Suriname

Raad van Commissarissen: Wendy Jap-A-Joe vanaf 20 oktober niet langer bevoegd als TAS-directeur

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws