• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Mogelijke afwezigheid president Simons bij herdenking 25 februari ‘Revolutiedag’

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 februari 2026 14:00
in Suriname
revo revolutie bouterse 25 februari e1614246528497

Archieffoto

President Jennifer Simons, tevens voorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP), zal dit jaar mogelijk niet aanwezig zijn bij de herdenking van 25 jaar Revolutie op 25 februari.

Sinds haar toetreding tot de NDP was Simons traditioneel steeds aanwezig bij deze herdenking.

Buitenlandse reis samenvalt met herdenkingsdatum

De waarschijnlijke afwezigheid houdt verband met een buitenlandse werkreis van 24 tot en met 27 februari naar Saint Kitts and Nevis, waar de 50ste staatshoofdenvergadering van de CARICOM plaatsvindt.

De reis valt exact samen met 25 februari, een datum die binnen de NDP decennialang werd gekoesterd als ‘Revolutiedag’, ingesteld door de inmiddels overleden revolutionaire leider Desi Bouterse.

Regionale belangen centraal volgens Buitenlandse Zaken

Volgens minister van Buitenlandse Zaken Melvin Bouva is de aanwezigheid van Suriname bij de CARICOM-top van groot belang.

Geopolitieke ontwikkelingen in de regio en de noodzaak van versterkte regionale samenwerking maken deelname volgens hem essentieel.

Officieel staat de reis dan ook volledig in het teken van diplomatieke en regionale belangen.

Veranderde status van 25 februari

Sinds de staatsgreep van 1980 werd 25 februari door NDP-aanhangers herdacht als een belangrijk ideologisch moment. Met het aantreden van de regering Santokhi-Brunswijk in 2020 verdween de datum geleidelijk uit de officiële kalender en verloor zij haar status als nationale vrije dag.

Nu de NDP opnieuw een leidende rol speelt in het bestuur, leefde bij sommigen de verwachting dat deze symboliek zou terugkeren.

De mogelijke afwezigheid van president Simons bij de herdenking wordt door waarnemers gezien als een voortzetting en mogelijk verdieping van de ingezette koers: geen herwaardering van 25 februari, geen prominente aanwezigheid, maar fysieke afwezigheid uit het land op de herdenkingsdag.

Een week terug zei de president het schrijven van een commissie voor heractivering van deze dag tot nationale vrije dag niet gezien te hebben.

 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

PL paketten
Suriname

PL ondersteunt 300 moskeeën tijdens vastenmaand met voedselpakketten

skalians marowijnerivier goudwinning
Suriname

Minister NH waarschuwt goudzoekers: illegale winning langs rivieren stopt

boeren rijstboeren
Suriname

Rijstboeren in Nickerie in overleg over dringende sectorvraagstukken

miss india kandidaten
Suriname

Miss India Suriname-kandidaten werken aan impactvolle sociale projecten

geld portemonnee leeg
Suriname

‘Hongerloon’ van SRD 52,47 per uur laait opnieuw op, binnenkort nieuw minimumuurloon

perceel suriname
Suriname

OW waarschuwt: geen onderhoud kan leiden tot onteigening gevaarlijke en verlaten percelen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws