• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Minister Wijnerman licht nieuwe staatsleningen toe in parlement

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 maart 2026 06:00
in Suriname
adelien wijnerman

Minister van Financiën Adelien Wijnerman

De recente staatsleningen en de financiële ontwikkelingen rondom de Surinaamse staatsschuld stonden centraal tijdens een vergadering van de Vaste Commissie voor Financiën en Planning van De Nationale Assemblée (DNA).

Bij de bijeenkomst waren minister van Financiën en Planning Adeline Wijnerman en Administrateur-Generaal Charlene van Bree-Soentik van het Surinaams Bureau voor de Staatsschuld (SDMO) aanwezig om toelichting te geven.

Schuldratio boven 129 procent van het bbp

Volgens minister Wijnerman bedroeg de wettelijke schuldratio van Suriname op 6 november 2025 ongeveer 129,6 procent van het bruto binnenlands product (bbp).

De minister gaf aan dat op diezelfde datum twee staatsobligaties zijn uitgegeven, waarmee in totaal ongeveer US$ 1,585 miljard is opgehaald.

Nieuwe obligatielening van US$ 265 miljoen

Daarnaast werd op 26 februari 2026 een heropening gedaan van een tienjarige staatsobligatie. Daarbij heeft de regering een aanvullende obligatielening van ongeveer US$ 265 miljoen aangetrokken als uitbreiding van een bestaande staatsobligatie.

De lening heeft een nominale rente van circa 8,5 procent.

Bestemming van de middelen

Een deel van de opbrengsten uit de obligatieleningen is ondergebracht op een speciale rekening bij de Centrale Bank van Suriname. Deze middelen zijn volgens de regering bestemd voor sociale projecten, waaronder investeringen in gezondheidszorg, onderwijs en infrastructuur.

Tijdens de vergadering werd ook ingegaan op de omstandigheden waaronder de leningen zijn afgesloten en de noodzaak om bestaande schulden te herfinancieren om de druk op de staatsbegroting in de komende jaren te verlichten.

Mis dit niet:

UMA: Suriname moet dringend de omvang van mensensmokkel en mensenhandel onderzoeken

Tariefcompensatie NVB en PLO verwerkt in aanloop naar nieuw schooljaar

Vragen van commissieleden

Na de presentatie kregen de leden van de commissie de gelegenheid om vragen te stellen. Wijnerman gaf aan dat de genomen stappen onderdeel zijn van zogenoemd liability management, waarbij de overheid de staatsschuld actief beheert om betalingsproblemen te voorkomen en de druk op de kasstromen te beheersen.

Afgesproken is dat het gepresenteerde financiële overzicht aan de commissieleden zal worden toegezonden, zodat zij de informatie nader kunnen bestuderen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

“Wie komen Suriname binnen, via welke routes en wie verdient eraan?”
Suriname

UMA: Suriname moet dringend de omvang van mensensmokkel en mensenhandel onderzoeken

Betalingsbestanden via banken beschikbaar gesteld.
Suriname

Tariefcompensatie NVB en PLO verwerkt in aanloop naar nieuw schooljaar

Bedrijfsleven vraagt aandacht voor rechtszekerheid, proportionaliteit en consistente vergunningverlening.
Suriname

Vergunningkwestie Rock Oil brengt belang zorgvuldig bestuur opnieuw onder aandacht

In Marschallkreek werd Saamaka Daka herdacht met traditionele activiteiten en aandacht voor het culturele erfgoed van de Saamaka gemeenschap. Foto: CDS
Suriname

Minister Huur benadrukt behoud tradities tijdens Saamaka Daka

Woning volledig verwoest door brand aan Sastrodisomoweg
Suriname

Brand in magazijn vermoedelijk veroorzaakt door kortsluiting

KPS vraagt om naleving verkeersregels en verantwoord rijgedrag.
Suriname

Politie roept verkeersdeelnemers op tot extra alertheid tijdens Parafestival

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws