• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Minderjarigen in veiligheid gebracht na melding ernstige kinderverwaarlozing

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 januari 2026 04:59
in Suriname
kinderverwaarlozing

Politie treft verwaarloosde kinderen aan in woning te Latour

Op woensdagochtend 21 januari is de buurtmanager van het ressort Latour, onderinspecteur van politie R. Nibte, door de Landelijke Coördinator Buurtmanagement (LCBM), inspecteur van politie 1e klasse Henry Kia, verzocht om aandacht te besteden aan een ernstig geval van vermoedelijke kinderachterlating op een adres in Latour.

Na overleg met de waarnemend ressortcommandant en de LCBM begaf buurtmanager Nibte zich, samen met collega’s van het politiebureau, ter plaatse voor onderzoek.

Op het adres werd de eigenaar van het appartementencomplex aangetroffen. Deze bevestigde dat de huurder haar minderjarige kinderen opnieuw alleen had achtergelaten, terwijl zij zich aan de Franse zijde bevond.

Verwaarloosde en onhygiënische situatie aangetroffen

Bij betreding van de woning troffen de buurtmanagers een onhygiënische en verwaarloosde situatie aan. In de woning bevonden zich een tweeling van ongeveer één jaar oud (een jongen en een meisje), een jongen van circa negen jaar en een meisje van ongeveer veertien jaar.

Vastgesteld werd dat de negen- en veertienjarige niet de kinderen van de huurder zijn, maar haar jongere broer en zus, die noodgedwongen de zorg voor de peuters op zich hadden genomen.

Bekijk ook:

OGS treedt op tegen illegale goudwinning nabij scholen in Brokopondo

‘Venezolanen in Suriname kunnen sinds gisteravond moeilijk contact krijgen met familie in rampgebied’

Ingrijpen na toestemming parket

Aangezien de woning op slot was en de moeder de sleutels had meegenomen, is na toestemming van het parket en in overleg met de eigenaar van het pand het hekwerk opengebroken. Dit om de kinderen veilig uit de woning te halen.

De kinderen zijn vervolgens overgebracht naar de afdeling Jeugdzaken voor verdere afhandeling. Voorlopig zullen zij worden ondergebracht in een tehuis, in afwachting van een nadere beslissing over hun situatie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

OGS verwijdert illegale goudmijnbouwkampen in Brokopondo nabij schoolgebieden om milieu en veiligheid te beschermen. Foto: GOV.sr
Suriname

OGS treedt op tegen illegale goudwinning nabij scholen in Brokopondo

suriname en venezuela
Suriname

‘Venezolanen in Suriname kunnen sinds gisteravond moeilijk contact krijgen met familie in rampgebied’

Saipem begint aanleg onderzeese infrastructuur voor eerste offshore olieproject
Suriname

Eerste grote bouwfase van Surinames offshore-olieproject begonnen

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Verdachte aangemerkt als vuurwapengevaarlijk
Suriname

Robert Welzijn gezocht voor mensenhandel, ontvoering, verkrachting en mishandeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws