• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Levensmiddelen uit Brazilië in plaats van Nederland kunnen geldvoordelen bieden voor Surinamers

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 januari 2025 22:00
in Nederland, Suriname
Winkelschap supermarkt

Lagere supermarktprijzen blijken een onhaalbare belofte

Suriname -analist Pinas heeft aan GFC Nieuws uitgelegd waarom het voor ondernemers en consumenten in Suriname interessant kan zijn om levensmiddelen uit Brazilië te halen in plaats van uit Nederland.

Volgens hem zou dit kunnen bijdragen aan lagere prijzen in de supermarkten, wat voordelen oplevert voor de consument.

“Levensmiddelen zijn over het algemeen goedkoper in Brazilië dan in Nederland. Volgens beschikbare gegevens zijn de prijzen van voedingsmiddelen in supermarkten in Brazilië gemiddeld ongeveer 45% lager dan in Nederland. Dit prijsverschil varieert echter per product”, stelt hij.

Pinas legt verder uit dat de afstand tussen Suriname en Brazilië korter is dan die naar Nederland. Dit kan zorgen voor lagere transportkosten en snellere levertijden, wat bovendien gunstig kan zijn voor de kwaliteit van producten.

Brazilië heeft bovendien een grote productie van goedkope voedingsmiddelen, waardoor er voldoende aanbod is dat kan inspelen op de vraag in ons land.

Tegelijk wijst hij erop dat er ook uitdagingen zijn. Zo kunnen er verschillen zijn in standaarden en regelgeving tussen Brazilië en Suriname, wat het importproces ingewikkeld kan maken.

Verder is het belangrijk om betrouwbare leveranciers te vinden, zodat de producten veilig zijn voor consumptie en aan de vereisten voldoen.

De waarnemer verwacht dat als meer ondernemers kiezen voor import uit Brazilië, dit de concurrentie kan verhogen en de prijzen in winkels kan verlagen.

Mis dit niet:

Bromfietser komt om het leven na aanrijding tegen EBS-mast op weg naar Reeberg

Man ingesloten na vernieling in woning partner en vermeende dierenmishandeling

Toch wijst hij erop dat dat het slim is om eerst goed onderzoek te doen. Zaken zoals wisselkoersen, invoerkosten, etikettering en communicatie met Braziliaanse producenten spelen ook een grote rol.

Volgens hem kan import uit het buurland een manier zijn om voedsel betaalbaarder te maken in Suriname, maar het vraagt wel om een goede voorbereiding en samenwerking met de juiste partners.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ernstig verkeersongeval eist opnieuw een mensenleven.
Suriname

Bromfietser komt om het leven na aanrijding tegen EBS-mast op weg naar Reeberg

Illustratiefoto.
Suriname

Man ingesloten na vernieling in woning partner en vermeende dierenmishandeling

De presidentiële werkgroep Heritage Month presenteert het programma voor de eerste erfgoedmaand van Suriname in augustus 2026. Foto: CDS
Suriname

Eerste Heritage Month Suriname moet geschiedenis en verbondenheid versterken

Wijk krijgt opknapbeurt met focus op veiligheid en leefbaarheid.
Suriname

Directoraat Openbaar Groen start grootschalige schoonmaak- en onderhoudsactie in Ephraimzegen

Minister Melvin Bouva tijdens het overleg met vertegenwoordigers van het Bureau van de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten (OHCHR).
Suriname

Suriname en OHCHR bespreken versterking mensenrechtenbeleid

Deelnemers ontvangen hun certificaat na afronding van de Chinese taalcursus georganiseerd door BIS, de Chinese ambassade, het Confucius Instituut en het SDI. Foto: CDS
Suriname

Surinaamse diplomaten versterken kennis met Chinese taalcursus

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws