• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Koerschaos zet samenleving onder druk: Elke dag wordt duurder, en onze lonen blijven hetzelfde

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 juni 2025 10:00
in Suriname
man boos frustratie

De valutakoers is vrijdag verder gestegen naar zorgwekkende hoogtes.

De Amerikaanse dollar werd op de vrije markt verkocht voor bijna SRD 40, terwijl de euro zelfs boven de SRD 45 uitkwam.

Deze stijging heeft direct effect op de prijzen van goederen en diensten in Suriname, die in rap tempo duurder worden.

De verslechterende wisselkoers raakt zowel consumenten als ondernemers. De samenleving spreekt van een crisis die hun dagelijks leven ontwricht.

Ondanks dat de monetaire autoriteiten zich beraden op mogelijke maatregelen, is tot dusver geen concreet beleid aangekondigd om de koers te stabiliseren. De onzekerheid op de valutamarkt blijft dan ook aanhouden.

Burgers laten zich luid en duidelijk horen:

“Elke dag wordt duurder, en onze lonen blijven hetzelfde”, zegt Ronaldo T., magazijnmedewerker. “Mijn salaris is in SRD, maar alles wat ik koop – van melk tot medicijnen – lijkt in dollars te worden gerekend. Dit is onhoudbaar.”

“We leven in constante onzekerheid”, zegt Jolanda R., alleenstaande moeder. “Ik weet niet eens meer hoe ik mijn kinderen moet voeden. Elke keer als ik naar de winkel ga, zijn de prijzen anders. Hoe lang nog?”

Mis dit niet:

Rosebel Gold Mines betrekt traditioneel gezag bij plannen voor mijnbouwuitbreiding

Begrotingsrealisatie 2026 op 67%: Financiën bespreekt uitgavencontrole met parlementaire commissies

“Geen enkel bedrijf kan zo plannen”, luidt de noodkreet van de ondernemer Anwar B. “Hoe moet ik inkopen doen als ik geen idee heb wat de koers morgen is? We verliezen klanten omdat we onze prijzen telkens moeten aanpassen.”

“De regering moet nú ingrijpen”, zegt Shanti D., gepensioneerde. “Wat wachten ze nog op? Wij ouderen kunnen niet nog meer bezuinigen. De medicijnen zijn al haast onbetaalbaar.”

Lisa M., student economie, is van mening dat de koerschaos het vertrouwen vernietigt. “Als de overheid geen koersbeleid voert en alleen toekijkt, verliest de samenleving haar vertrouwen in de munt en het bestuur.”

De stijgende koers beïnvloedt niet alleen huishoudens, maar ook bedrijven. Ondernemers luiden de noodklok over teruglopende winstmarges en het onvermogen om langetermijnplanning te doen. Consumenten zien hun koopkracht met de dag afnemen.

Zonder daadkrachtig beleid dreigt de economische druk voor de gemiddelde burger verder toe te nemen. De roep om stabilisatie en koersmaatregelen vanuit de samenleving klinkt harder dan ooit.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Rosebel wil gemeenschappen betrekken bij geplande uitbreiding in Brokopondo.
Suriname

Rosebel Gold Mines betrekt traditioneel gezag bij plannen voor mijnbouwuitbreiding

Financiën licht begrotingsuitvoering 2026 toe aan parlementaire commissies.
Suriname

Begrotingsrealisatie 2026 op 67%: Financiën bespreekt uitgavencontrole met parlementaire commissies

Water-, sediment- en vismonsters genomen na melding van vissterfte.
Suriname

NMA neemt monsters na melding van vissterfte in kanaal te Creola

rook vuilverbranding verbrand
Lifestyle

‘Suriname jaagt toeristen weg met giftige rook’

rook afval verbranding vuil jpg
Suriname

Aanhoudende rookoverlast in Commewijne en Paramaribo: bewoners eisen optreden tegen vuil- en bosbranden

Minister Melvin Bouva en OAS-secretaris-generaal Albert Ramdin bespraken in Washington mogelijkheden om de samenwerking tussen Suriname en de regionale organisatie te versterken. Foto: CDS
Suriname

Suriname wil meer ondersteuning van OAS bij versterking overheidsinstellingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws