• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

JusPol-minister ontvangt bezorgde bestuursleden Chinese winkeliers, verruwing bij winkelberovingen geconstateerd

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 oktober 2022 17:00
in Nieuws
crime

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse minister van Justitie en Politie, Kenneth Amoksi, heeft een bijeenkomst gehad met de Chinese Vereniging SCUA en de Winkeliers en Ondernemers Vereniging Suriname (WOVS).

De meeting is een vervolg op een eerdere vergadering waarbij onder andere de veiligheid van winkeliers een agendapunt was.

Amoksi haalde aan dat er in recente tijden een verruwing is geconstateerd bij berovingen, ook bij winkelberovingen. De politie heeft surveillance opgevoerd om criminelen af te schrikken, maar komt nu nog manschappen en voertuigen tekort om dit op volle kracht te doen.

Het Korps Politie wordt dit jaar met ruim 200 nieuwe politieambtenaren aangesterkt. Er worden ook nog lichtingen gepland voor 2023 en 2024 zodat het tekort volledig ingelopen wordt. De aankoop van voertuigen voor met name de brandweer en politie zijn intussen ook al goedgekeurd door de raad van ministers.

Commissaris van Politie Orlando Jacott tevens Regiocommandant van Paramaribo heeft de bijeenkomst ook bijgewoond en wist te vertellen dat de politie 105 rovers heeft aangehouden in de afgelopen drie maanden. Er zijn hierbij ook illegale wapens en munitie in beslag genomen.

In de feestperiode van december zal de politie samen met BBS’ers en militairen surveilleren om ook bij de enorme drukte die er is de veiligheid van de samenleving te garanderen.

De organisaties vroegen verder naar meer informatie van de politie zodat ze zichzelf ook beter kunnen beschermen en gevaren kunnen herkennen. Ze merkten ook op dat de aanrijdtijden van de politie sterk verbeterd zijn in de afgelopen maanden maar dat het in sommige gevallen toch nog lang duurt voordat de politie ter plekke arriveert.

De politie zal de specifieke veiligheidstips voor winkeliers en ondernemers delen met de organisaties zodat zij hun leden kunnen informeren.

Mis dit niet:

Districtscommissaris Ernesto Muller ontkent mishandeling echtgenote

Wan Okasi waarschuwt voor stille vorm van zelfcensuur in Suriname

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Muller meldt zich bij politie en ontkent mishandeling.
Nieuws

Districtscommissaris Ernesto Muller ontkent mishandeling echtgenote

ogen
Suriname

Wan Okasi waarschuwt voor stille vorm van zelfcensuur in Suriname

Bedrijfsleven opgeroepen mee te werken aan inventarisatie gevaarlijke stoffen
Suriname

Suriname brengt opslagcapaciteit gevaarlijke stoffen landelijk in kaart

kps politie herman gooding
Suriname

Vrouw dood aangetroffen in hotelkamer aan Calcuttastraat

Don Ceder
Nederland

Don Ceder met Surinaamse roots opnieuw uitblinker in Nederlandse politiek, waarnemer ziet pijnlijke verschillen

Regering legt nieuwe concessies voorlopig stil na vervuiling Saramaccarivier
Suriname

President informeert DNA over vervuiling Saramaccarivier en aangekondigde maatregelen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws