• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

IsDB financiert praktijklokalen LBO-scholen voor US$ 8 miljoen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 april 2022 00:00
in Nieuws
278042160 534028494755685 6966128305173769782 n

GFC NIEUWSREDACTIE- De Islamic Delevelopment Bank (IsDB) heeft ruim US$ 8 miljoen geïnvesteerd in machines en lokalen voor het lager beroepsonderwijs (LBO) in Suriname.

De praktijklokalen van LBO Meerzorg zijn donderdag in gebruik genomen. Op twaalf scholen in verschillende districten zijn 39 praktijklokalen bijgebouwd.

Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) heeft in het kader van de verbetering en vernieuwing van het LBO donderdag officieel vier praktijklokalen van LBO Meerzorg in gebruik genomen.

In verband met het Technical and Vocational Education and Training (TVET)-project, dat het minOWC thans uitvoert worden 39 praktijklokalen voorzien van machines in verschillende districten op twaalf scholen.

De schoolleider van LBO Meerzorg, Marvin Sawirjo, gaf de aanwezigen te kennen dat met de ingebruikname van de lokalen en het beschikken over de nodige machines en apparaten hij met trots kan zeggen dat het beroepsonderwijs in Commewijne geüpdatet is.

De schoolleider doet een beroep op elk individu dat van de machines gebruik zal maken om dat zuinig en verantwoord te doen.

Jongeren die interesse hebben voor het beroepsonderwijs roept hij op om gebruik te maken van deze gouden kans. Sawirjo is ervan overtuigd dat het beroepsonderwijs een adequate bijdrage zal leveren aan de verschillende productiesectoren in het district Commewijne.

De directeur Beroepsonderwijs van het minOWC, Gracia Valies-Ormskirk, zei dat het haar goed doet te constateren dat er een opmars is binnen het beroepsonderwijs. De brug die geslagen wordt tussen theorie en praktijk wordt zichtbaarder.

Mis dit niet:

24-jarige man aangehouden na mishandeling stiefvader en zwager

Veiligheidszone ingesteld rond De Nationale Assemblée

Aan de leerkrachten en leerlingen adviseert de directeur om leren tot hun passie te maken en kennis te putten uit de middelen die worden aangeboden, zodat de competenties zichtbaar zullen zijn bij het uitoefenen van hun beroep.

Een wezenlijk onderdeel van dit project is het onderhoud van deze faciliteiten, zei staatsadviseur Gregory Rusland. De adviseur pleit voor goede onderhoudsprogramma’s voor de machines, zodat deze faciliteiten heel lang ter beschikking zijn van de school.

Minister Marie Levens gaf de aanwezigen aan dat beroepsonderwijs op de agenda staat van het departement, omdat het de basis is van de ontwikkeling van het land. Het ministerie heeft ervoor gezorgd, dat de verschillende beroepsopleidingen voldoen aan de standaarden in de regio.

De bewindsvrouw zei verder dat de machines een multifunctioneel doel hebben. Ze zullen gedeeld worden tussen de LBO-scholen, het Natin en andere technische hbo-opleidingen.

President Chandrikapersad Santokhi gaf in zijn toespraak aan dat gelet op de olie- en gasindustrie de markt goed voorbereid moet worden. Dit is de reden waarom de regering streeft naar marktgericht onderwijs.

Personen met deze beroepen vormen de ruggengraat van de samenleving, zei de president. Het staatshoofd vindt dat er nog meer van deze scholen gebouwd moeten worden. Dit project wordt gefinancierd door de Islamic Development Bank (IsDB).

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illustratiefoto.
Suriname

24-jarige man aangehouden na mishandeling stiefvader en zwager

Parkeerverbod en verkeersomleidingen rond jaarrede president Simons.
Suriname

Veiligheidszone ingesteld rond De Nationale Assemblée

EBS-klant ziet rekening stijgen van SRD 893 naar SRD 1.703: “Hoe verder?”
Suriname

Stijgende huishoudkosten drukken zwaar op Surinaamse gezinnen, elektriciteit ruimschoots verdubbeld

Tweede jaarrede moet duidelijkheid geven over koers richting oliefase.
Suriname

President Simons spreekt tweede jaarrede uit: van herstel naar uitvoering en voorbereiding op 2027

Ministers Melvin Bouva en Nasser Bourita bespraken in New York studiebeurzen, landbouw en verdere samenwerking tussen Suriname en Marokko. Foto: CDS
Suriname

Marokko biedt Suriname 30 studiebeurzen en verdere steun voor landbouw

vrouw dame werk computer laptop kantoor
Lifestyle

‘Suriname krijgt grote problemen doordat mensen niet begrijpen wat ze lezen’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws