• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ik werk liever als schoonmaker of vuilnisman op Schiphol dan als ambtenaar in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 december 2021 21:00 - Geüpdatet op 24 september 2023 15:54
in Opinie
schiphol 1

INGEZONDEN- Stomverbaasd las ik een ingezonden stuk op GFC Nieuws waarin een heer of vrouw het nodig vond om mensen die het leven in Suriname niet meer prettig vinden zwaar te ontmoedigen om te gaan wonen in Nederland.

Ik heb als ambtenaar heel veel moeite met zijn/haar zienswijze. Niemand kan mij overtuigen dat het leven in Nederland, desnoods als schoonmaker niet beter is dan het armoedig bestaan dat wij hier hebben.

Veel familieleden van mij zijn vertrokken naar Nederland en hebben daar ook niet de beste baantjes. Maar ze hebben allemaal wel een eigen huis kunnen kopen en gaan elk jaar op vakantie naar het buitenland met hun heel gezin.

Ze kunnen zich dus wel veel meer permitteren dan wij hier.

Welke ambtenaar in Suriname kan tegenwoordig nog elk jaar met het vliegtuig op vakantie gaan naar het buitenland? Niet eens alleen en nog minder met het gezin. Kan iemand mij dan iets uitleggen?

Wij als eenvoudige ambtenaren zijn een week nadat er salaris voor ons is gestort helemaal blut omdat het geld gewoonweg veel te weinig is.

Wat ik in Suriname per maand aan salaris ontvang, verdient een vuilnisman, schoonmaker of taxichauffeur in Nederland in twee tot drie dragen.

Je komt in Suriname geen bal vooruit en moet bedelen om hoger ingeschaald te worden. En hoeveel krijg je dan extra als dat gebeurd? Het is binnen no time weer op.

Mis dit niet:

Veel Surinamers denken dat niemand zo gastvrij is als wij

Tepu zonder veilig drinkwater: hoe lang moeten gemeenschappen nog wachten?

Ik ben bereid om liever als schoonmaker of vuilnisman op Schiphol te werken dan wat ik nu doe.

Geef mij maar Nederland waar er nog veel kansen zijn voor een ieder die beter wilt verdienen. Nog erbij in euro’s. Ik zal wel gek zijn om de kans niet te grijpen als ik die krijg.

Blijven hier in Suriname voor de “slavernij SRD’s” zou een slechte keus van mij zijn. Als ik de kans krijg ga ik voorgoed weg naar Nederland.

Anches T.

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname noemt gastvrijheid graag onderdeel van zijn identiteit. Illustratiefoto: fruitverkoper Paramaribo
Column

Veel Surinamers denken dat niemand zo gastvrij is als wij

water waterkraan 1
Opinie

Tepu zonder veilig drinkwater: hoe lang moeten gemeenschappen nog wachten?

aantal zetels juiste zetelverdeling
Opinie

Hoe stelen Surinaamse regering al 51 jaar jaar van het arme volk?

Het Zorghotel is geen nachtclub en de overheid moet keihard optreden. Illustratiefoto: Pixabay
Column

Een Zorghotel is geen nachtclub, districtscommissaris moet ingrijpen

stienstra romeo da91
Opinie

Jaarrede 2027: Suriname heeft geen gebrek aan potentie, maar aan bestuurlijke continuïteit

FAI moet niet alleen worden gered, maar opnieuw worden opgebouwd
Opinie

FAI Jarikaba: hoeveel keer moet de Staat nog betalen voor een bedrijf dat zichzelf niet kan dragen?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws