• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Hoe een oude auto een Surinaamse zakenman tot miljonair maakte

P. Peterson door P. Peterson
22 March 2025 17:45
in Lifestyle
auto opel kadett

Een oude roestbak met versleten bekleding en een luide motor. Weinig mensen zouden ernaar omkijken, laat staan er hun toekomst op bouwen.

Toch was het precies zo’n auto die een Surinaamse ondernemer indirect miljonair maakte.

Veel mensen zien oude auto’s als een blok aan het been.

Volgens deze zakenman zit de echte kracht van zo’n wagen juist in wat het je bespaart. En dat geld, zegt hij, kan je leven veranderen.

De Surinaams-Nederlandse ondernemer, inmiddels een vijftiger, sprak met hoofdredacteur Jennifer Atmo van GFC Nieuws.

Al geruime tijd deelt hij zijn inzichten via onze lifestyle-rubriek. Anoniem, omdat hij liever buiten beeld blijft. Niet uit schaamte, maar om veiligheidsredenen.

In zijn beginperiode én tijdens zijn carrière als ondernemer reed hij nooit een nieuwe auto. Alles wat reed en veilig was, volstond.

“In Nederland is ruim 35 procent van de leningaanvragen bedoeld voor een auto,” zegt Amanda Bulthuis, monetair expert bij geld.nl.

“En wat koop je dan eigenlijk? Een passiva. Iets dat je geld uit je zak haalt, in plaats van opbouwt”, zegt de Surinaamse  entrepreneur.

Zijn strategie was eenvoudig. Elke maand dat hij géén autolening betaalde, investeerde hij dat bedrag in zijn bedrijf.

Geen afbetalingen, geen hoge verzekeringskosten, geen dealerbeurten. Die eenvoud bracht rust. En winst.

Nieuwe auto’s zijn volgens hem vooral een valkuil. Ze ogen luxe, maar vertragen je financiële groei. “Hoe simpeler je leeft, hoe meer ruimte je hebt om te investeren in dingen die écht iets opleveren.”

Die oude auto? Die bracht hem overal waar hij moest zijn. Maar belangrijker nog, het bracht hem waar hij nu staat.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

Herdershond Duitse herder hond puppy
Lifestyle

Hittegolf in Suriname zo bescherm je je dier tegen uitdroging en stress

vrouw dame dik overgewicht legging strak
Lifestyle

Modeflater in Paramaribo: te magere vrouwen in strakke broeken en hoge hakken

kickboksen boksen vechten sport
Lifestyle

Zelfverdediging kan Surinamers helpen sterker in het leven te staan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws