Nederland gaat deze week in korte tijd van zomerse warmte naar regen, wind en temperaturen rond 18 graden.
Na de weersomslag bekeek GFC Nieuws meerdere reacties van Surinaamse Nederlanders op sociale media.
Een van hen schreef: “Ik ga alvast een reis naar de zon boeken.”
Voor zonliefhebbers voelt de omslag fors, al is warmer nazomerweer later in september nog altijd mogelijk.
Van bijna 30 graden naar regen
Maandag 7 september was het in grote delen van Nederland nog zomers warm. Lokaal liepen de temperaturen op richting 29 graden. Dinsdag verandert het weerbeeld duidelijk.
Weeronline verwacht dat een regengebied vanuit het westen over Nederland trekt.
Voor de regen uit kan het nog 20 tot 23 graden worden, maar zodra de regen valt, daalt de temperatuur naar ongeveer 17 of 18 graden. Op veel plaatsen blijft de zon vrijwel de hele middag verborgen.
Ook woensdag oogt herfstachtig. Het KNMI verwacht talrijke buien, plaatselijk met onweer. De maximumtemperatuur ligt rond 17 graden en aan de kust kan windkracht 5 tot 6 worden bereikt.
Nederland komt uit recordwarme zomer
De omslag volgt opvallend genoeg direct na de warmste meteorologische zomer sinds het begin van de Nederlandse metingen in 1901.
Volgens het KNMI bedroeg de gemiddelde temperatuur in De Bilt deze zomer 19,3 graden, tegenover 17,5 graden normaal. Er werden daar 81 warme dagen, 37 zomerse dagen en 11 tropische dagen geregistreerd.
Meteorologisch begon de herfst al op 1 september. Dat betekent echter niet dat warme dagen definitief voorbij zijn.
Nazomer blijft mogelijk
Na woensdag wordt het weer geleidelijk rustiger. De vooruitzichten laten temperaturen van ongeveer 19 tot 21 graden zien en later kan opnieuw zonniger en warmer weer volgen.
De koffers hoeven dus nog niet direct richting een tropische bestemming.
Maar na maanden met uitzonderlijk veel warmte is de plotselinge combinatie van regen, wind en lagere temperaturen voor sommige Surinaamse Nederlanders duidelijk genoeg om alweer naar zonnige reisbestemmingen te kijken.






