• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geor Hering steunt vrouwen in Suriname die zelf willen kiezen voor sterilisatie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 april 2025 20:00
in Lifestyle, Suriname
arts dokter ziekenhuis

Foto ter illustratie.

Steeds meer vrouwen in Suriname voelen zich genegeerd wanneer zij bij hun gynaecoloog aankloppen met een duidelijke wens: sterilisatie.

Dat stelt filantroop Geor Hering die in gesprekken met vrouwen uit verschillende districten een terugkerende frustratie signaleert. De vrouwen vertellen hem dat zij stuiten op onbegrip, betutteling en vooral: weigering.

Volgens Hering klagen deze moeders dat hun verzoeken worden weggewuifd met opmerkingen als “je bent nog te jong” of “je kunt nog van gedachten veranderen”, terwijl sommige vrouwen al twee, drie of vier kinderen hebben en heel bewust voor deze ingreep kiezen.

Voor hen gaat het niet om een impulsieve beslissing, maar om een weloverwogen stap richting rust en regie in hun leven.

“Ze voelen zich gekleineerd,” zegt Hering. “Alsof iemand anders het beter weet dan zijzelf over hun lichaam.”

Hij vindt het onaanvaardbaar dat volwassen vrouwen, vaak met een gezin en werkverantwoordelijkheden, niet serieus genomen worden in zo’n intieme en levensbepalende keuze.

“Geen arts hoort te bepalen wat goed is voor een vrouw die helder en rationeel aangeeft wat ze wil.”

Die visie verdient brede steun. In een tijd waarin zelfbeschikking steeds belangrijker wordt, moeten medische professionals leren luisteren en begeleiden zonder te oordelen.

Natuurlijk moet elke ingreep zorgvuldig besproken worden, maar het laatste woord moet liggen bij de vrouw zelf. Een afwijzing zonder medische reden voelt als een ontkenning van haar autonomie.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

PL Volkswinkel
Suriname

Slecht weer en wateroverlast houden bezoekers niet weg van PL-centrum

vrouw dame amsterdam nederland toerisme
Lifestyle

Verhuizen naar Nederland maakt Surinamers niet automatisch intelligenter

adhin en indiase
Suriname

Suriname kijkt opnieuw naar India als strategische partner voor ontwikkeling

reizen koffer paspoort
Suriname

Suriname zet in op toegankelijkere e-paspoortdiensten voor burgers in buitenland

Wateroverlast regen buien
Suriname

Wateroverlast in Suriname niet alleen schuld van de VHP, zegt waarnemer

henk redmond
Suriname

Henk Redmond: “ICT kan Suriname economisch transformeren”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws