• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Geor Hering hekelt wangedrag rokers tijdens Kwakoe Festival in Nederland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 juli 2024 15:00
in Gezondheid, Lifestyle
Chinese man roken

De entrepreneur en weldoener Geor Hering die al talrijke anti-rookcampagnes heeft geïnitieerd en gefinancierd, heeft scherpe kritiek geuit op het rookgedrag tijdens het Surinaamse Kwakoe Festival in Nederland.

Diverse bezoekers van het festival hebben geklaagd over de overlast van rook.

In een interview met GFC Nieuws wijst hij erop dat rokers moeten beseffen dat hun uitgeademde giftige dampen tot grote ergernis kunnen leiden bij anderen, zelfs in de buitenlucht.

“Mij stoort het in ieder geval in zeer hoge mate,” aldus Hering.

“Het argument dat men mag roken in het bijzijn van anderen omdat ze in de buitenlucht zijn, is grote onzin. De rook zorgt desondanks voor overlast.

Rokers moeten een plek opzoeken waar ze anderen niet storen met hun kankerstokjes. Dit is simpelweg asociaal wangedrag.”

Hering heeft gelijk. In verschillende steden in de Verenigde Staten, zoals New York en San Francisco, zijn er al strikte regels die roken in openbare parken, op stranden en zelfs op trottoirs verbieden.

Dit toont aan dat roken in de buitenlucht niet zonder gevolgen is en dat er maatregelen genomen kunnen worden om niet-rokers te beschermen.

Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) sterven er jaarlijks wereldwijd meer dan 8 miljoen mensen door roken, waarvan ongeveer 1,2 miljoen door blootstelling aan passief roken.

Deze cijfers benadrukken de noodzaak voor strengere rookregels om de gezondheid van niet-rokers te beschermen en om een rookvrije omgeving te bevorderen.

Hering’s oproep tot verantwoordelijkheid en respect voor anderen is een belangrijke boodschap die zowel rokers als beleidsmakers zouden moeten overwegen om een gezondere en aangenamere omgeving te creëren voor iedereen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

huisartsen spoedpost
Gezondheid

Onrust over hoge kosten bij RKZ Spoedpost

hindoe heer man kantoor werk
Lifestyle

Zakenman verzet zich tegen beeld van luie Surinamers

vrouw zitten thuis bank
Lifestyle

Woningcrisis dwingt volwassen Surinamers langer thuis te blijven wonen

acai bowl
Lifestyle

Açaí groeit dichtbij Suriname, maar is minder zichtbaar dan in Europa

Waterkant Paramaribo
Lifestyle

Asociaal gedrag van e-bikers zorgt voor irritatie en onveiligheid aan de Waterkant

vuur vlam aansteker brand
Lifestyle

Man steekt woning in brand na ruzie met vrouw en drinkt verdelgingsmiddel

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws