• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Enkele reis van €299 vanuit Schiphol naar Curaçao zware klap voor toerismesector Suriname

P. Peterson door P. Peterson
18 september 2023 08:00
in Lifestyle, Suriname
corendon airbus a350

GFC NIEUWSREDACTIE- De toerismesector van Suriname krijgt deze winter te maken met zware concurrentie van Curaçao. Dit komt doordat vliegmaatschappij Corendon vanaf 3 november enkele reizen van Schiphol Amsterdam Airport naar Willemstad aanbiedt voor slechts €299.

Het bedrijf maakt gebruik van hun eigen gloednieuwe Airbus A350 toestel voor deze vluchten.

Uit een recent onderzoek van GFC Nieuws blijkt dat deze lage tarieven een significante impact kunnen hebben op de keuze van reizigers.

Curaçao, dat jaarlijks miljoenen euro’s aan toeristische inkomsten geniet, biedt diverse toeristische attracties en voordelen. Veel sectoren op het eiland profiteren van deze bruisende industrie.

Aan de andere kant krijgt Suriname kritiek vanwege het ontbreken van een effectief toerismebeleid, blijk uit reacties op de Facebookpagina van GFC.

Dit heeft geresulteerd in gemiste inkomsten. Vooral voor Surinaamse Nederlanders lijkt het Caribisch eiland nu een aantrekkelijker alternatief, gezien de prijsverschillen.

In december, een piekmaand voor reizen, biedt Corendon nog steeds de enkele reis naar Curaçao voor €299 aan.

Ter vergelijking, de kosten voor een enkele reis naar Paramaribo liggen rond de €780 in diezelfde periode. Een retourticket kan zelfs oplopen tot meer dan €1200 in december.

Suriname loopt op deze manier veel potentiële bezoekers mis aan zijn Caribische buur.

Volgens critici staat de Surinaamse toerismesector voor uitdagingen en moet het land zo snel als mogelijk aantrekkelijk gemaakt worden voor reizigers.

Foto: corendon.nl

ShareTweetSendSend

Meer berichten

frontale botsing aanrijding
Suriname

Zware frontale aanrijding te Wayambo: vijf gewonden, drie ambulances ingezet

vrachtervoer verkeersongeval aanrijding
Suriname

Vrachtwagen met houtblokken rijdt pand binnen op kruising Mawakaboweg–Magentaweg

arrestanten ontvlucht
Suriname

Drie verdachten zagen spijlen door en vluchten cel uit

[Aggregator] Downloaded image for imported item #422473
Nederland

Telegraaf-artikel toont diepe verdeeldheid in Nederlands debat over herstelbetalingen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #422758
Suriname

Verdachte aangehouden voor plunderingen van 17 februari 2023

Jennifer simons
Suriname

Abdoel prijst inzet president Simons: focus op daden, niet op uiterlijk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws