De politie van Kwatta heeft twee verzorgsters aangehouden in verband met een aangifte van vermoedelijke mishandeling van een 72-jarige vrouw in een bejaardentehuis.
De vrouw zou op een opmerkelijke en mogelijk pijnlijke wijze zijn behandeld.
Dochter treft moeder in opmerkelijke situatie aan
De zaak kwam aan het licht nadat een dochter op zaterdag 29 augustus onverwachts haar moeder bezocht in het bejaardentehuis. Bij binnenkomst hoorde zij de stem van haar moeder, die volgens haar vermoedelijk vanwege pijn kreunde.
Tot haar verbazing zag de dochter dat er een mondkapje over de mond van haar moeder was geplaatst. Een van de aanwezige verzorgsters zou het mondkapje vervolgens haastig hebben verwijderd.
Daarna ontdekte de dochter dat er een opgevouwen doek in de mond van haar moeder was gestopt. De situatie wekte direct argwaan, waarna zij de verzorgster om uitleg vroeg.
Verzorgster verwijst naar schouderfractuur
De verzorgster zou tegenover de dochter hebben verklaard dat de 72-jarige vrouw enkele dagen eerder een schouderfractuur had opgelopen. Volgens de verklaring zou de vrouw sindsdien voortdurend van de pijn hebben geschreeuwd.
De omstandigheden waaronder de doek in de mond van de bejaarde vrouw terechtkwam, vormden voor de dochter aanleiding om aangifte te doen bij de politie.
Twee verzorgsters aangehouden
De politie van Kwatta stelde naar aanleiding van de aangifte een onderzoek in. Dit onderzoek leidde tot de aanhouding van twee verzorgsters, de 25-jarige O.J. en de 27-jarige R.C.
Beide vrouwen zijn in het belang van het onderzoek in verzekering gesteld. Daarmee moet het politieonderzoek duidelijkheid brengen over wat zich precies in het bejaardentehuis heeft afgespeeld en onder welke omstandigheden de 72-jarige vrouw is behandeld.
De politie van Kwatta zet het onderzoek voort.






