• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

DNA akkoord met Wet voorkomen en bestrijden Money Laundering en terrorismefinanciering

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 november 2022 06:16
in Nieuws
geld dollar euro veiling koers valuta witwassen

GFC NIEUWSREDACTIE- In het kader van het harmoniseren van de Surinaamse wetgeving aan de internationale eisen is het wenselijk de regels gericht op het voorkomen en bestrijden van money laundering en de financiering van terrorisme opnieuw vast te stellen.

In dit kader heeft De Nationale Assemblee (DNA) donderdag met 28 stemmen de Wet ter voorkoming en bestrijding van Money Laundering en Terrorismefinanciering aangenomen. De BEP-fractie heeft zich onthouden van stemmen.

De wet is een initiatief van de regering en is ingediend op 28 januari van dit jaar.

Bij de behandeling van de ontwerpwet vroeg minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie het college om mee te werken aan de aanname van dit wetsproduct.

Hij gaf mee dat dit nodig is, aangezien Suriname voor de uitdaging staat dat in de laatste week van deze maand de evaluatie inzake het National Risk Assessment plaatsvindt. De bewindsman toonde zich ingenomen met de bijdrage van het parlement in het aanscherpen van de wet.

“Ik vraag het college mee te gaan en voor te stemmen, gezien de nationale belangen die spelen om het financieel systeem van ons in stand te houden…in de positieve richting”, aldus minister Amoksi. Hij noemt het een nationale inspanning om het Surinaamse financiële systeem transparant te houden en robuust te maken. “Zodat we illegale pogingen om hierin te interveniëren, kunnen uitsluiten”, voegde de bewindsman eraan toe.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

verkeer fietspad suriname paramaribo bord
Suriname

Vrij spel voor bromfietsers zorgt voor onveilige wegen in Suriname

masala kerrie roti naan indiaas eten gerecht restaurant
Suriname

Medewerkers EBS profiteren onbedoeld van gesloten eethuis in Paramaribo

Den Haag
Lifestyle

Surinamers reageren anders op kritiek uit Nederland dan uit eigen land

dialoog sessie
Suriname

Ondernemers, overheid en diaspora in gesprek over Local Content

reizen schiphol paspoort
Nederland

PSA-document populairder onder Surinaamse diaspora in Nederland

[Aggregator] Downloaded image for imported item #428857
Suriname

Digitaal systeem moet illegale wapens in Suriname terugdringen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws