• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

De waarheid achter sommige Surinaamse restaurants die klanten nooit zien

Ida Thornhill door Ida Thornhill
30 september 2026 21:00
in Column
eten restaurant bami fast food

'Als je de keuken zag, zou je hier nooit meer eten'. Illustratiefoto

Veel Surinamers halen zonder nadenken eten bij restaurants. Even stoppen, bakje eten meenemen en klaar.

Maar ik begin steeds beter te begrijpen waarom sommige mensen daar juist heel voorzichtig mee zijn.

Een dame in mijn vriendenkring is daar glashelder over. Zij zegt dat ze bij een groot aantal restaurants nooit en te nimmer zou eten omdat ze simpelweg geen vertrouwen heeft wat er achter de schermen gebeurt.

Ze heeft het niet over de bekende fastfoodrestaurants. Ook bij restaurants in de populaire supermarkten in Noord en Zuid gaat ze met een gerust hart zitten om wat te eten en drinken. In deze zaken is het goed geregeld met de hygiëne en professionaliteit.

Haar probleem zit bij bepaalde andere eetgelegenheden waar volgens haar hygiëne bepaald geen prioriteit lijkt.

Achter de toonbank kan een ander verhaal zitten

Want wat als rauw vlees en bereid voedsel naast elkaar liggen? Wat als dezelfde snijplank voor kip, vlees en groenten wordt gebruikt zonder grondige reiniging? Wat als etenswaren uren buiten de koeling staan?

Wat als een smerige doek eerst over een tafel gaat en vervolgens over een werkblad waarop voedsel wordt klaargemaakt?

En dan hebben we het nog niet over vliegen, muizen, ratten en kakkerlakken rond etenswaren, aangekoekte resten op keukenapparatuur, vuile vloeren en medewerkers die naar het toilet gaan om vervolgens zonder handen te wassen weer voedsel aanraken.

Mis dit niet:

Veel supermarkten in Paramaribo, maar van een echte prijzenoorlog is weinig te merken

Suriname heeft een probleem met mannen die denken dat alles maar mag

Als je dit thuis zou aantreffen, zou je waarschijnlijk geen hap meer nemen.

De klant ziet alleen het mooie bord

Dat vind ik het meest verraderlijke. Een bord kan er fantastisch uitzien terwijl je geen idee hebt wat eraan voorafging.

Ik zeg niet dat dit bij alle restaurants gebeurt. Integendeel. Maar sommige ondernemers zouden zichzelf eens een simpele vraag moeten stellen.

Zou je een klant zonder enige schaamte jouw volledige keuken laten zien? Als het antwoord nee is, dan zou ik als klant misschien ook liever ergens anders gaan eten.

Ida Thornhill is docente aan een lerarenopleiding in Paramaribo en actief als auteur en columniste.

Vanuit haar jarenlange ervaring in het onderwijs en haar brede maatschappelijke betrokkenheid schrijft zij over uiteenlopende thema’s die Suriname raken.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Supermarkt in Paramaribo. Illustratiefoto.
Column

Veel supermarkten in Paramaribo, maar van een echte prijzenoorlog is weinig te merken

Surinamers: 'een steenpuist wilt zeggen dat iemand in de familie zwanger is'. Beeld: illustratief
Column

Suriname heeft een probleem met mannen die denken dat alles maar mag

Paramaribo Stad. Illustratiefoto.
Column

‘Angst voor Suriname zo groot dat sommige toeristen zelfs gratis vakantie weigeren’

Vader en zoon.
Column

Wie beschermt het kind wanneer het gevaar zich bevindt achter de voordeur?

suriname paramaribo winkel supermarkt boodschappen
Column

Een buitenlands diploma maakt je niet beter dan een Surinamer zonder opleiding

vrouw muziek telefoon smartphone
Column

Surinaamse vrouwen in Nederland hebben meer zekerheid, maar zijn ze ook gelukkiger?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws