• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Critici eisen onderzoek naar onbruikbare voertuigen bij politie en brandweer

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 augustus 2025 10:00
in Suriname
President Santokhi overdracht 28 politievoertuigen KPS politie

Het ministerie van Justitie en Politie (Juspol) kampt met grote problemen rond het wagenpark dat kort voor de verkiezingen door de vorige regering is aangeschaft.

Veel van de voertuigen blijken onbruikbaar te zijn, terwijl het ministerie zelf geen volledig overzicht heeft van de aangekochte en verdeelde auto’s.

Critici van de vorige regering eisen nu een onafhankelijk onderzoek naar de aankoop, distributie en huidige staat van de voertuigen. Zij willen duidelijkheid over wie verantwoordelijk is voor de gebrekkige levering en de hoge kosten voor reparatie.

Minister Harish Monorath verklaart dat de distributie van de voertuigen via het ministerie van Openbare Werken verliep. Juspol was daardoor niet direct betrokken bij de aankoop en registratie van de voertuigen.

“Wij beschikken niet over een integraal beeld van hoeveel voertuigen aan politie, brandweer en andere diensten zijn toegewezen,” aldus Monorath.

De problemen zijn niet alleen administratief. Verschillende wagens raakten al kort na levering defect. Bij de brandweer staan momenteel vier van de zes voertuigen buiten dienst.

Er zijn ook meldingen dat sommige voertuigen bij personen terecht zijn gekomen die formeel geen recht hadden op een dienstwagen.

Volgens Monorath is de kwaliteit van de levering twijfelachtig. De voertuigen werden gekocht als “A1-conditie”, maar er was geen garantie op belangrijke onderdelen zoals versnellingsbakken en banden. Hierdoor lopen de reparatiekosten hoog op.

“Voor het herstel van één Ford Ranger moet tussen de SRD 60.000 en SRD 80.000 worden uitgegeven. Deze bedragen zijn niet opgenomen in de begroting van Juspol,” aldus de minister.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

valuta euro dollar geld
Suriname

Verdienen cambiohouders echt zoveel geld? Dit is hoe het werkt in Suriname

Alarm zwaailicht
Suriname

Smeerolielekkage in Para-Oost, politie sluit sabotage niet uit

reizen vliegtuig cabine
Nederland

Wat passagiers op de route Schiphol – Zanderij moeten weten over gedrag aan boord

kaars-aansteken
Suriname

Jaarafsluitingsfeest Commissariaat Commewijne afgelast na tragedie

Psychiater
Lifestyle

Naar de psychiater gaan wordt in Suriname nog te vaak gezien als een schande, zegt KIVC

jongeren vrienden jeugd
Lifestyle

Jonge Surinamers doen vaker wat zij zelf willen en niet wat hun ouders opleggen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws