• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Conflict in Cassipora: dorpshoofden worden monddood gemaakt, VIDS reageert niet

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 september 2025 14:00
in Suriname
indianen en inheemsen cultuur

De Inheemse organisatie ESAV heeft haar ernstige bezorgdheid geuit over de situatie in het dorp Cassipora.

Volgens ESAV heeft de gemeenschap, zowel ouderen als jongeren, op basis van hun traditionele rechten het vorig dorpshoofd Muriël Fernandes bedankt en een nieuwe leider gekozen.

Fernandes weigert echter mee te werken en probeert samen met anderen het verhaal te verdraaien, stellen de organisatie en haar bondgenoten.

ESAV benadrukt dat de dorpshoofden hun spreekrecht hebben gebruikt om hun zorgen te uiten bij het bestuur en bureau van VIDS, en dat er een spoedbijeenkomst had moeten plaatsvinden met alle dorpshoofden.

De organisatie prijst de moed van dorpshoofden Jopoto van der Bosch (Pikin Poika), Jopoto Read (Pierre Kondre Kumbasi), Waboroseng Sabajo (Matta) en Waboroseng De Vair (Post Utrecht) voor hun optreden in deze kwestie.

Ondanks schriftelijke en fysieke brieven aan VIDS, waarin misnoegen werd geuit, ontving ESAV tot op heden geen reactie.

De organisatie stelt dat Fernandes nog steeds de stoel van voorzitter van het VIDS-bestuur bekleedt en zich buiten het dorp voordoet als dorpshoofd van Cassipora, wat volgens ESAV de traditionele rechten en het bestuur van het dorp ondermijnt.

Daarnaast wordt melding gemaakt van intimidatiepraktijken richting andere dorpshoofden, waardoor de voortgang van het dorp en de bescherming van collectieve rechten wordt belemmerd.

Mis dit niet:

Minister Baasaron wil einde aan onregelmatige veerdienst tussen Suriname en Guyana

Simons wil dat olie- en gasinkomsten ook banen buiten energiesector opleveren

ESAV verklaart dat zij de weg naar herstel van deze onregelmatigheden zullen volgen en richt zich tot de “Grote Kracht” voor bijstand. De organisatie benadrukt dat het volk uiteindelijk de laatste stem heeft in deze kwestie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

baasaron
Suriname

Minister Baasaron wil einde aan onregelmatige veerdienst tussen Suriname en Guyana

President Jennifer Geerlings-Simons riep tijdens de International Business Conference 2026 op tot meer investeringen in Surinaamse bedrijven en economische sectoren buiten de olie- en gaswinning. Foto: CDS
Suriname

Simons wil dat olie- en gasinkomsten ook banen buiten energiesector opleveren

Huurders kunnen hun huurprijs en servicekosten laten controleren. Foto: Rotterdam Erasmusbrug
Lifestyle

‘Surinamers die in Nederland huren kunnen te veel betalen zonder het te weten’

Nieuwe rampenplannen moeten beter aansluiten op actuele risico’s.
Suriname

NCCR start trainingstraject voor vernieuwing rampenplannen districten

SWM waarschuwt aannemers na ongemelde breuk in belangrijke waterleiding.
Suriname

Waterverlies sinds 8 oktober door beschadigde hoofdleiding in Paramaribo-Noord

Bouw moet binnen twee jaar klaar zijn.
Suriname

Bouw van 350 sociale woningen te Reeberg officieel van start

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws