• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

China stopt militaire en klimaatbanden met VS uit wraak bezoek Pelosi aan Taiwan

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 augustus 2022 08:27
in Nieuws
china amerika en vs

GFC NIEUWSREDACTIE- China zei vrijdag dat het de samenwerking met de Verenigde Staten op gebieden als militaire betrekkingen en klimaatverandering zou stopzetten, terwijl het sancties oplegde aan de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi, terwijl Beijing zijn vergelding voor haar bezoek aan Taiwan opvoerde.

Het onaangekondigde bezoek van de Amerikaanse delegatie aan Taiwan heeft een toenemende crisis aangewakkerd en is de vrees voor conflicten in de regio toegenomen en zijn de spanningen tussen Washington, zijn bondgenoten en Beijing aangewakkerd.

Beijing zei vrijdag dat het militaire telefoongesprekken tussen gebiedscommandanten, defensievergaderingen en samenwerking op het gebied van antidrugsinspanningen met de VS zal annuleren, en niet langer zal deelnemen aan gesprekken over maritieme veiligheid en klimaatverandering.

Eerder ondernam China persoonlijke actie tegen Pelosi en kondigde sancties aan tegen de spreker en haar directe familie in reactie op wat het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken haar “flagrante provocaties” noemde.

De niet-gespecificeerde sancties, China’s laatste vergelding voor de korte reis naar het zelfbesturende eiland dat het claimt als zijn eigen grondgebied, kwamen toen Pelosi beloofde Taiwan niet door Beijing te laten isoleren, terwijl Washington en zijn bondgenoten aandrongen op de-escalatie.

“Ze kunnen proberen Taiwan ervan te weerhouden andere plaatsen te bezoeken of eraan deel te nemen, maar ze zullen Taiwan niet isoleren door ons te verhinderen daarheen te reizen”, zei Pelosi vrijdag in Japan, de laatste stop van haar Azië-tour.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Belasting boekhouder tax
Suriname

Te late betaling loon- en omzetbelasting kan ondernemers duur komen te staan

instagram sociale media telefoon smartphone mobiel
Lifestyle

102-jarige Surinamer die recent overleed was nog volop actief op sociale media

Anjoemara Wolf Vis Arvi Fishing Adventures
Gezondheid

Surinaamse Anjoemara vis eten brengt risico’s met zich mee

voetbal sport
Sport

Onzekerheid rond vertrek U17 Natio Suriname voor CONCACAF-toernooi

adhin en frnse ambassadeur
Suriname

Surinaams parlement sleutel tot afronding EU-buitengrensakkoord

[Aggregator] Downloaded image for imported item #428760
Suriname

Man aangehouden na zware mishandeling in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws