• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Caribbean Export en EU organiseren tweedaagse workshop voor exportgerichte bedrijven in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 november 2025 08:00
in Suriname
Mini Caribbean Expo biedt Surinaamse ondernemers exportpodium

De Caribbean Export Development Agency (Caribbean Export), met steun van de Europese Unie via het Global Gateway Initiative, nodigt exporteurs en exportklare bedrijven uit om deel te nemen aan een tweedaagse capacity building workshop.

Deze sessie richt zich op het versterken van kennis en vaardigheden om optimaal gebruik te maken van de Economische Partnerschapsovereenkomst (EPA) tussen CARIFORUM en de Europese Unie, en op het verbeteren van toegang tot financiering voor bedrijfsgroei.

De workshop vindt plaats op maandag 3 en dinsdag 4 november in het Courtyard by Marriott Hotel te Paramaribo.

Versterking van de Caribische private sector

De activiteit maakt deel uit van het door de Europese Unie gefinancierde Regional Private Sector Development Programme (RPSDP III), dat momenteel in de hele regio wordt geïmplementeerd.

Het programma heeft tot doel het concurrentievermogen en de weerbaarheid van de Caribische private sector te vergroten, met nadruk op duurzame economische groei en het aanpakken van de belangrijkste uitdagingen binnen het regionale bedrijfsleven.

Focus op handel en financiering

De capacity building-activiteiten binnen RPSDP III richten zich op twee belangrijke pijlers:

De CARIFORUM-EU Economic Partnership Agreement (EPA) – het benutten van handelsvoordelen en marktkansen in de Europese Unie.

Access to Finance – het versterken van de toegang tot financiering voor bedrijven om groei, innovatie en exportcapaciteit te bevorderen.

Met deze workshop wil Caribbean Export lokale ondernemingen voorzien van praktische kennis, tools en connecties om hun internationale ambities te realiseren en de economische banden tussen Suriname, de CARIFORUM-landen en de Europese Unie verder te versterken.

“Surinaamse bedrijven hebben enorme potentie om internationaal te groeien. Met steun van de EU zetten wij in op kennis, samenwerking en duurzame handel,” aldus een vertegenwoordiger van Caribbean Export.

ShareTweetSend

Meer berichten

patrick kensenhuis
Suriname

Dorpsgemeenschap Pikin Saron kaart dringende problemen aan tijdens bezoek dc Kensenhuis

srefidensi stempel
Suriname

Suriname verwelkomt reizigers met jubileumstempel voor 50 jaar onafhankelijkheid

eunike lioe a njoe
Suriname

Eunike Lioe A Joe schrijft geschiedenis: eerste moeder gekroond tot Miss Suriname 2026

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws