• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Canada stuurt delegatie naar Haïti om veiligheidscrisis te ‘beoordelen’

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 oktober 2022 01:00
in Nieuws
haiti opstanden

GFC NIEUWSREDACTIE- Canada heeft een team naar Haïti gestuurd om de verslechterende veiligheidssituatie van het land te beoordelen, terwijl de Canadese minister van Buitenlandse Zaken haar Amerikaanse tegenhanger in Ottawa ontmoette om een ​​door Washington geleid voorstel te bespreken om een ​​internationale strijdmacht naar het Caribische land te sturen.

In een verklaring zei het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken dat een regeringsdelegatie in Haïti was “om met belanghebbenden te overleggen over opties om de Haïtiaanse bevolking te ondersteunen bij het oplossen van de humanitaire en veiligheidscrises”.

De delegatie overweegt ook “hoe Canada kan bijdragen aan de internationale respons” in Haïti, vervolgde het ministerie, in wat een “beoordelingsmissie” werd genoemd.

“Canada en de internationale gemeenschap maken zich zorgen over het geweld in Haïti, met name tegen vrouwen en meisjes. Canada zal niet stil blijven zitten, terwijl bendes en degenen die hen steunen, de burgers van Haïti terroriseren en we zullen de gezagsgetrouwe Haïtianen blijven steunen om een ​​einde te maken aan de crisis in hun land”, zei minister van Buitenlandse Zaken, Melanie Joly, in de verklaring.

De aankondiging kwam toen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, zijn eerste officiële reis naar Canada maakte om gesprekken te voeren met Joly en de Canadese premier Justin Trudeau.

Haïti, dat sinds de moord op president Jovenel Moise in juli vorig jaar een toenemend bendegeweld en politieke instabiliteit kent, zou één van de belangrijkste gespreksonderwerpen worden tijdens Blinkens bezoek aan Ottawa en Montreal deze week.

Mis dit niet:

Suriname brengt opslagcapaciteit gevaarlijke stoffen landelijk in kaart

Vrouw dood aangetroffen in hotelkamer aan Calcuttastraat

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bedrijfsleven opgeroepen mee te werken aan inventarisatie gevaarlijke stoffen
Suriname

Suriname brengt opslagcapaciteit gevaarlijke stoffen landelijk in kaart

kps politie herman gooding
Suriname

Vrouw dood aangetroffen in hotelkamer aan Calcuttastraat

Don Ceder
Nederland

Don Ceder met Surinaamse roots opnieuw uitblinker in Nederlandse politiek, waarnemer ziet pijnlijke verschillen

sleutel deur huis
Suriname

Geor Hering helpt familie van veertien mensen uit onhoudbare woonsituatie

Sangeeta Sewratan krijgt nieuwe woning dankzij particuliere donaties
Nieuws

Vismale levert 25e sociale woning op en doet opnieuw beroep op samenleving

De jongeman was samen met zijn vader op de locatie om te vissen.
Suriname

19-jarige jongen verdronken tijdens vissen in Wanica

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws