• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Canada en VS sturen militair materieel naar Haïti

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 oktober 2022 01:00
in Nieuws
haiti opstanden

GFC NIEUWSREDACTIE- Canada en de Verenigde Staten hebben ‘beveiligingsapparatuur’, waaronder tactische en gepantserde voertuigen, naar Haïti gestuurd om het land te helpen de politieke, economische en veiligheidscrisis aan te pakken.

“Deze apparatuur zal de Haïtiaanse nationale politie helpen in hun strijd tegen criminele actoren die geweld aanwakkeren en de stroom van dringend noodzakelijke humanitaire hulp verstoren, waardoor de inspanningen om de verspreiding van cholera te stoppen, worden belemmerd”, staat in de verklaring die in het weekend is vrijgegeven door de twee landen.

De Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie zei vorige week dat cholera opnieuw de kop opsteekt in Haïti, met een stijgend aantal bevestigde en vermoedelijke gevallen, waarvan bijna een kwart onder jonge kinderen. Met een concentratie van gevallen in gebieden waar het geweld escaleert, waardoor de toegang moeilijk wordt, waarschuwen experts dat de werkelijke schaal veel erger kan zijn dan verwacht.

Er zijn meer dan 560 vermoedelijke gevallen van cholera, zo’n 300 ziekenhuisopnames en minstens 35 doden, waarbij experts waarschuwen dat de aantallen waarschijnlijk veel hoger zijn dan wat wordt gemeld.

De beveiligingsapparatuur arriveerde terwijl Haïti, het armste land van Amerika, wordt geconfronteerd met politieke onrust en een coalitie van bendes die de distributie van diesel en benzine verhindert. Het meeste transport wordt stopgezet, plunderingen en schietpartijen met bendes komen steeds vaker voor.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname paramaribo 2
Lifestyle

Tweede paasdag trekt weinig bezoekers naar meubelzaken in Suriname in vergelijking met Nederland

klm airbus a350
Nederland

Wanneer zet de nieuwe Airbus A350 van KLM koers naar Suriname?

winkel boodschappen supermarkt
Lifestyle

Winkelverkopers in Suriname niet altijd eerlijk bij advies aan klanten

santo boma vrouwen
Suriname

Vrouwen in Santo Boma werken aan toekomstbeeld tijdens bijzonder bezoek

vsb santokhi chan
Suriname

VSB eert Santokhi: dialoog en stabiliteit kenmerken zijn nalatenschap

truck met houtblokken
Suriname

Truck met houtblokken belandt deels in rivier bij Jaikreek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws