• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Brunswijk: Vicepresidentschap Rusland is een bittere pil

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 juli 2025 03:00
in Suriname
brunswijk

De voorzitter van de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP), Ronnie Brunswijk, heeft woensdagavond tijdens een persmoment na afloop van een structurenvergadering aangegeven dat de steun aan Gregory Rusland als kandidaat-vicepresident van Suriname een “bittere pil” is die hij met tegenzin doorslikt.

“We hebben zoveel water in onze wijn gedaan, dat er bijna geen wijn meer over is,”
aldus Brunswijk, die het besluit typeert als een zware concessie ten behoeve van politieke stabiliteit.

Volgens Brunswijk is hij vanaf het begin transparant geweest over zijn voorkeur voor een samenwerking met de NDP, waarbij hij openlijk steun uitsprak voor Jennifer Geerlings-Simons als kandidaat-president.

Desondanks leidde het proces tot een coalitievorming waarin de NPS, onder leiding van Gregory Rusland, het vicevoorzitterschap kreeg toegewezen – iets waar Brunswijk zich openlijk tegen verzette.

“Mijn achterban en ik hebben grote moeite met deze keuze. De NPS is volgens ons niet in de positie om het vicepresidentschap te claimen,” stelde Brunswijk, daarbij verwijzend naar het verkiezingsresultaat van 25 mei, waarin de ABOP als “derde grootste partij uit de bus kwam, en in elke samenwerking met de NDP of de VHP als tweede politieke macht naar voren treedt”.

Hij is van mening dat de NDP-leiding heeft verzuimd de politieke realiteit te respecteren en noemt dit een gemiste kans voor evenwichtige machtsverdeling.

“Jenny moet voor zichzelf bepalen of ze oprecht heeft gehandeld door twee topfuncties naar zich toe te trekken. Dat oordeel laat ik aan haar over.”

Hoewel de ABOP zich intussen heeft berust in de ontstane situatie, laat Brunswijk er geen twijfel over bestaan dat deze beslissing spanningen binnen de partij en de samenleving heeft veroorzaakt.

Mis dit niet:

DNL biedt president drie ontwerpwetten aan voor duurzaam beheer van Surinaamse rijkdommen

KPS introduceert nieuw politie-uniform als onderdeel van modernisering

“If you can’t fight the man, join them,” merkte hij op, om vervolgens te benadrukken dat hij geen politieke instabiliteit wil veroorzaken.

“Ik wil de samenleving niet langer in onzekerheid laten. Daarom zetten we vandaag een punt. We gaan door.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De Nieuwe Leeuw overhandigt voorstellen voor Sovereign Wealth Fund, Local Content en Transfer Pricing aan president Simons.
Suriname

DNL biedt president drie ontwerpwetten aan voor duurzaam beheer van Surinaamse rijkdommen

Vernieuwing moet uitstraling, functionaliteit en veiligheid van politieambtenaren versterken.
Suriname

KPS introduceert nieuw politie-uniform als onderdeel van modernisering

Ryan Torilal.
Suriname

PG gelast opsporing, aanhouding en voorgeleiding van Ryan Torilal

Bijzondere geboorte eerste drieling op nieuwe verloskamer.
Suriname

AZP verwelkomt na tien jaar opnieuw een drieling

Ministerie biedt leerlingen nieuwe mogelijkheid voor B-niveau beroepsonderwijs.
Suriname

Inschrijving B-niveau beroepsonderwijs verlengd: leerlingen krijgen nieuwe kans

Initiatiefwet wil snelle naturalisatie van buitenlandse topsporters mogelijk maken.
Sport

Gericht nationaliteitsbeleid moet buitenlands talent voor Suriname toegankelijker maken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws