• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Boot met twee opvarenden gezonken, lijk Chinese ondernemer opgevist

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 april 2022 16:32
in Nieuws
GFC. Nieuws uit Suriname

GFC NIEUWSREDACTIE- De 58-jarige Chinese ondernemer, Guan Li, is op 21 april na een bootongeluk op de Surinamerivier door verdrinking komen te overlijden.

De politie van Brokopondo kreeg omstreeks 11.57 uur de melding binnen dat een boot met twee opvarenden op het stuwmeer ter hoogte van Libi Doti was omgekanteld.

Volgens een verklaring van de bootsman, Egan A. (28), voer hij in opdracht van Guan via de onstuimige rivier richting de Sarakreek op.

Ter hoogte van Libi Doti werd de boot door de hoge waterstand en aanhoudende regen geschept door twee grote golven. Hierdoor begon de boot die vol beladen was met goederen aan de voorzijde te zinken.

De twee mannen geraakten te water waarbij de bootsman Guan beval om zich aan één van de boomstronken vast te klampen, terwijl hij zwemmend op zoek zou gaan naar hulp.

Kort daarna schoot een majoor van politie die ook onderweg was naar Libi Doti de zwemmende bootsman te hulp. Egan gaf de politieman te kennen dat er nog een slachtoffer in het water was.

Het tweetal voer toen in de richting van Guan, maar zag de man die geen teken van leven meer vertoonde op het water drijven.

Het ontzielde lichaam van het slachtoffer werd eveneens door de majoor van politie opgevist, waarna zij met het lijk de oever aandeden. Hierna is het ontzielde lichaam van Guan naar een mortuarium in Paramaribo afgevoerd.

Mis dit niet:

Bedrijfsleven waarschuwt: valutaregels mogen productie niet belemmeren

13 rijbewijzen ingevorderd bij snelheidscontrole op Kennedyweg

Een arts stelde formeel de dood van Guan vast, waarna het ontzielde lichaam aan de nabestaanden werd afgestaan.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Exporteurs genereren deviezen, maar moeten er ook toegang toe houden.
Suriname

Bedrijfsleven waarschuwt: valutaregels mogen productie niet belemmeren

Illustratiefoto
Suriname

13 rijbewijzen ingevorderd bij snelheidscontrole op Kennedyweg

Powakka vraagt aandacht voor wegen, verkeersveiligheid en mijnbouw
Suriname

Powakka wil meer grip op veiligheid, wegen en gronduitgifte

21-jarige bestuurder zegt achter het stuur in slaap te zijn gevallen.
Suriname

Bestuurder botst tegen EBS-mast aan Leiding 7A

Grassalco versterkt internationale positie met drie ISO-certificeringen.
Suriname

Grassalco opgenomen in Nationaal ISO Register met drie internationale certificeringen

Brokopondo investeert in de toekomst van zijn kinderen.
Suriname

Kinderen uit Brokopondo krijgen nieuwe kans op voortgezet onderwijs

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws