• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Boot met 16 vreemdelingen onderschept op Marowijnerivier, bootsman en assistent springen in rivier

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 oktober 2022 11:14
in Nieuws
Grensregeling moet rechten bewoners langs Marowijnerivier waarborgen.

Grensregeling moet rechten bewoners langs Marowijnerivier waarborgen. Archieffoto.

GFC NIEUWSREDACTIE- De politie van Albina in Marowijne (Suriname) heeft vrijdag een boot met 16 vreemdelingen onderschept.

Tijdens surveillance van de politie op de Marowijne rivier, werd de motorist aangemaand de boot tot stilstand te brengen, waaraan hij gehoor gaf. Kort daarna sprongen hij en zijn vermoedelijke assistent in de rivier.

De andere opvarenden, allen vreemdelingen die zich in de boot bevonden, werden staande gehouden en overgebracht naar het politiebureau. Het betreft in deze elf Cubanen en vijf Brazilianen.

Al deze vreemdelingen bleken legaal het land Suriname te zijn binnengekomen. Zes hunner blijken de status van kort verblijf te hebben, terwijl de verblijfsperiode van de rest reeds is vervallen.

De vreemdelingen wiens verblijf reeds is vervallen, zijn in Vreemdelingen bewaring genomen. Het verder onderzoek ter zake mensensmokkel is overgedragen aan de afdeling Trafficking in Persons (TIP).

Onderzoek wees uit dat de vreemdelingen zich hadden begeven naar Frans-Guyana, maar aangezien zij daar niet aan hun trekken zijn gekomen, zij de intentie hadden om uit te wijken naar de richting van Brazilië.

De motorist en zijn vermoedelijke assistent, die vermoedelijk ook vreemdelingen zijn, zwommen een aangrenzend gebied op en konden zo uit handen van de politie blijven. Aan hun aanhouding wordt gewerkt.

De surveillance op de rivier werd vervolgens versterkt door de militairen die zijn gestationeerd op Albina.

Mis dit niet:

Groene NGO Collectief Suriname waarschuwt voor grootschalige ontbossing

Afdeling Verkeer Regio Midden versterkt met extra dienstvoertuig

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname verloor in 2022–2023 naar schatting 11.177 hectare bos.
Suriname

Groene NGO Collectief Suriname waarschuwt voor grootschalige ontbossing

Extra dienstvoertuig moet continuïteit verkeerscontroles waarborgen.
Suriname

Afdeling Verkeer Regio Midden versterkt met extra dienstvoertuig

Rawien Raghoenandan
Suriname

Bus- en boothouders kunnen niet langer wachten, gezinnen en bedrijven komen in gevaar

Minister André Misiekaba opende de eerste COVAB-zorgopleiding in Marowijne. Het initiatief moet meer lokaal opgeleide zorgmedewerkers opleveren voor het district. Foto: CDS
Suriname

Marowijne krijgt eerste verpleegkundeopleiding: tientallen studenten kunnen dichtbij huis studeren

Suriname neemt deel aan COP17 in Armenië, waar landen spreken over bescherming van biodiversiteit, internationale financiering en de uitvoering van natuurdoelen voor 2030. Foto: CDS
Suriname

Suriname zet bescherming van bossen en mangroven op agenda bij biodiversiteitstop

President Jennifer Simons. Foto: CDS
Suriname

Simons weigert nieuwe TAS-directeur te benoemen zolang onderzoek uitblijft

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws