• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Biza-minister ondersteunt bevordering toegang tot menstruatieproducten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 oktober 2022 11:24
in Nieuws
maandverband

GFC NIEUWSREDACTIE- Veel vrouwen in Suriname hebben geen of weinig toegang tot producten die hun maandbloeding kunnen helpen verlichten.

Erger nog zijn deze producten te duur om adequate voorzieningen voor menstruele hygiëne te garanderen; de zogenoemde menstruatie armoede. Wereldwijd gaat het naar schatting om 500 miljoen vrouwen.

Minister Bronto Somohardjo van Binnenlandse Zaken (Biza) vindt het in deze tijd onacceptabel dat zoveel vrouwen moeten kiezen tussen een bord eten of ongesteldheidproducten. Een idee is dat bij alle scholen de toegang tot deze noodzakelijke hygiëneproducten voor alle vrouwen makkelijker wordt gemaakt.

De minister heeft BGA (Buro Gender Aangelegenheden) gevraagd om het project van Henry MacDonald te ondersteunen dit vanwege haar beleidsbepalende rol inzake het waarborgen van de rechten en gezondheid van de vrouw.

BGA heeft als werkarm van binnenlandse zaken, de mogelijkheid om gender aangelegenheden makkelijker en sneller aan te kaarten en dienovereenkomstig aan te pakken .

President Chandrikapersad Santokhi heeft als voorzitter van de Caricom ook gender in zijn portefeuille. Ik ben er daarom van overtuigd dat dit het juiste moment is om dit project versneld aan te pakken, zodat de president het ook onder de aandacht kan brengen bij de overige Caricom lidlanden, aldus Somohardjo.

Mis dit niet:

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Extra slaapkamer verhuren blijft eigen keuze. Foto: Rotterdam Kubus woningen
Lifestyle

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

Owru Yari Fest
Lifestyle

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

Nationale Onderwijsvisie 2035 moet structurele problemen in onderwijs aanpakken.
Suriname

President Simons ontvangt Nationale Onderwijsvisie 2035 en actieplan 2026-2031

suriname zanderij airport johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Altona-project moet woningbouw toegankelijker maken met hypotheekrente van 7 procent.
Suriname

Altona-project moet 2.305 bouwrijpe kavels opleveren

Rosebel wil gemeenschappen betrekken bij geplande uitbreiding in Brokopondo.
Suriname

Rosebel Gold Mines betrekt traditioneel gezag bij plannen voor mijnbouwuitbreiding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws