• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Biza-minister ondersteunt bevordering toegang tot menstruatieproducten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 oktober 2022 11:24
in Nieuws
maandverband

GFC NIEUWSREDACTIE- Veel vrouwen in Suriname hebben geen of weinig toegang tot producten die hun maandbloeding kunnen helpen verlichten.

Erger nog zijn deze producten te duur om adequate voorzieningen voor menstruele hygiëne te garanderen; de zogenoemde menstruatie armoede. Wereldwijd gaat het naar schatting om 500 miljoen vrouwen.

Minister Bronto Somohardjo van Binnenlandse Zaken (Biza) vindt het in deze tijd onacceptabel dat zoveel vrouwen moeten kiezen tussen een bord eten of ongesteldheidproducten. Een idee is dat bij alle scholen de toegang tot deze noodzakelijke hygiëneproducten voor alle vrouwen makkelijker wordt gemaakt.

De minister heeft BGA (Buro Gender Aangelegenheden) gevraagd om het project van Henry MacDonald te ondersteunen dit vanwege haar beleidsbepalende rol inzake het waarborgen van de rechten en gezondheid van de vrouw.

BGA heeft als werkarm van binnenlandse zaken, de mogelijkheid om gender aangelegenheden makkelijker en sneller aan te kaarten en dienovereenkomstig aan te pakken .

President Chandrikapersad Santokhi heeft als voorzitter van de Caricom ook gender in zijn portefeuille. Ik ben er daarom van overtuigd dat dit het juiste moment is om dit project versneld aan te pakken, zodat de president het ook onder de aandacht kan brengen bij de overige Caricom lidlanden, aldus Somohardjo.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

monorath
Suriname

Ministerie: Volledig onderzoek naar dodelijke schietpartij in uitvoering

Luchtvaartdeskundige Tomas Chlumecky
Suriname

Internationale luchtvaartexpert waarschuwt voor structurele risico’s in Surinaamse luchtvaartsector

pl pertjajah luhur
Suriname

Sterke vriendschap binnen regeercoalitie zichtbaar tijdens viering PL-jubileum

ADEK anton de kom universiteit
Suriname

Wetenschappelijk personeel AdeKUS hervat beraad: onderwijsactiviteiten opnieuw stopgezet

Argos Suriname 2
Suriname

Argos Suriname viert 60 jaar lokale cementproductie

depressief verdrietig eenzaam huilen
Lifestyle

KIVC vraagt samenleving om aandacht voor eenzame mensen tijdens feestdagen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws