• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bhikharie: De olie is niet van de VHP

Shafely King door Shafely King
5 oktober 2024 23:41
in Suriname
suriname gas olie

PVP-voorzitter Roy Bhikharie uit felle kritiek op de manier waarop beslissingen over de oliebezittingen van Suriname worden genomen.

Hij stelt dat belangrijke nationale organen, zoals de Raad van Commissarissen (RvC) en De Nationale Assemblee (DNA), buiten het besluitvormingsproces zijn gehouden.

Volgens hem roept deze ontwikkeling vragen op over de legitimiteit en transparantie van het proces.

“Het wettelijke besluitvormingsproces geeft aan dat de olie van het hele land is. De olie is niet van de VHP.”

Bhikharie wijst erop dat het negeren van de DNA en de RvC bezorgdheid schept over de naleving van wettelijke voorschriften.

“Gelden wet en recht nog in Suriname?” vraagt hij zich af. Hij stelt voor dat het Constitutioneel Hof mogelijk geraadpleegd moet worden om te onderzoeken of de juiste procedures zijn gevolgd.

Indien de huidige gang van zaken niet wordt herzien, kan dit volgens hem ernstige gevolgen hebben voor Surinames olie-industrie en de belangen van het volk.

ShareTweetSend

Meer berichten

Datasur 1200x800
Suriname

Datasur en Velocity Tech ondertekenen MoU voor versterking cloud-adoptie in Suriname en Caribisch gebied

staatsolie raffinaderij
Suriname

Staatsolie Power Company Suriname behaalt als eerste in Suriname ISO-55001-certificering

natio voetbal suriname svb
Sport

Surinamers profiteren van wereldwijde versoepeling van WK-visa voor Amerika

moskee gebedshuis suriname paramaribo
Lifestyle

Waarom moslims in Suriname hun dierbaren snel begraven niet bekend bij een ieder

belastingdienst
Lifestyle

De grenzen van Nederlandse belastingheffing bij Surinaamse remigratie

President Jennifer Simons en Marvin Pollack tijdens de Srefidenki Conferentie
Suriname

Srefidenki Conferentie zet Suriname op koers naar 2050

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws