• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bennie Miranda heeft ziel verkocht voor SRD 900.000, zegt politiekcommentator

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 juli 2025 11:00
in Suriname
geld rijk

Politiekcommentator F. Felanti heeft zich in felle bewoordingen uitgesproken over de recente verklaringen van voormalig VHP-propagandist Bennie Miranda.

In een video op sociale media doet Miranda een boekje open over zijn betrokkenheid bij het politieke propagandawerk van de VHP en president Santokhi.

Hij beweert onder andere dat hij zich met hart en ziel heeft ingezet om de president te verdedigen en nu, na 18 maanden inzet, een vergoeding van SRD 900.000 eist van de president.

Felanti noemt de verklaringen “ronduit weerzinwekkend” en “een toonbeeld van politieke corruptie aan beide zijden van het spectrum.”

“Miranda bevestigt nu zelf dat hij willens en wetens heeft meegeholpen aan het verspreiden van leugens richting het Surinaamse volk. En waarom? Niet uit overtuiging, maar omdat hij blijkbaar hoopte rijk beloond te worden. Zijn zogenaamde gewetenswroeging komt exact op het moment dat hij merkt dat er niets meer te halen valt,” aldus Felanti.

De politiekcommentator is glashelder: het gaat Miranda niet om rechtvaardigheid of waarheid, maar om eigenbelang.

“Je bent geen klokkenluider, je bent een makelaar van leugens. Je hebt je ziel verkocht voor een plek in de campagne, en nu wil je er geld voor terug. Dit is geen gewetensstrijd. Dit is rancune, omdat de politieke jackpot uitbleef.”

Volgens Felanti is het bovendien typerend dat deze onthullingen pas plaatsvinden nu de VHP buiten de nieuwe regeercoalitie valt.

“Waar was zijn morele kompas toen hij anderen in diskrediet bracht, toen hij de VHP prees als het beste wat Suriname was overkomen? Pas nu de macht wegglipt, komt de zogenaamde waarheid boven tafel.”

Felanti waarschuwt dat het publieke vertrouwen verder wordt uitgehold wanneer figuren als Miranda een podium krijgen.

“Dit is niet alleen een persoonlijke afrekening, dit is ook een blik in de vieze keuken van partijpolitieke campagnes: leugen, belofte, loyaliteit, uitbetaling. En als de beloning uitblijft? Dan komt de ‘waarheid’. Het is tijd dat we als samenleving stoppen met deze politieke toneelspelers te belonen met aandacht.”

“Campagnevoerders die met gemeenschapsgeld of beloften worden betaald om halve waarheden te verkondigen, vormen een gevaar voor de democratie. We moeten af van de cultuur waarin loyaliteit aan een partij belangrijker is dan loyaliteit aan het volk.”

“Het echte schandaal is niet dat Miranda betaald wil worden. Het echte schandaal is dat hij deel uitmaakte van een systeem dat leugen en manipulatie normaal vond. Dat moet ophouden.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

reizen koffer paspoort
Suriname

Suriname zet in op toegankelijkere e-paspoortdiensten voor burgers in buitenland

Wateroverlast regen buien
Suriname

Wateroverlast in Suriname niet alleen schuld van de VHP, zegt waarnemer

henk redmond
Suriname

Henk Redmond: “ICT kan Suriname economisch transformeren”

caribbean gatweway tct
Suriname

Caribbean Gateway Project moet Suriname sterker verbinden met de wereld

Regen
Suriname

Hevige regen verpest veel Moederdagactiviteiten in Paramaribo

Belangrijke mededeling aan de gemeenschap van ons geliefd Suriname 1 585x1300
Suriname

Ministerie OWRO waarschuwt voor dumpen van afval in trenzen en rioleringen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws