• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Als de politiek het OM wil hervormen zonder bewijs, dan is de rechtsstaat zelf de inzet

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
20 december 2025 07:31
in Opinie
Mungra Dharm

Ing. Dharm Mungra

De coalitie in DNA wil het systeem van één Procureur-Generaal (PG), levenslang benoemd en met het vervolgingsmonopolie, vervangen door een College van meerdere PG’s.

Officieel heet het een modernisering, maar in werkelijkheid gaat het om macht: meer politieke grip op het Openbaar Ministerie.

Die drang komt voort uit twijfels over de objectiviteit van de PG onder de vorige machthebber. Er wordt gesuggereerd dat de PG niet onafhankelijk opereerde, maar harde bewijzen zijn nooit geleverd. Het probleem lag dus niet in het systeem, maar in de persoon.

Juist daarom is het huidige model ooit gekozen: één PG als hoeksteen van de scheiding der machten, onafhankelijk van politieke druk.

Als die PG faalt, moet dat met feiten en bewijzen worden aangetoond. Het systeem veranderen zonder bewijs is een gevaarlijke route.

Want al zou men honderd PG’s benoemen, als zij politiek gelieerd zijn, verdwijnt de onafhankelijkheid van het vervolgingsbeleid alsnog.

De discussie gaat dus niet over efficiëntie of doorlooptijden, maar over macht. En wie macht boven rechtsstatelijke waarborgen stelt, tast de fundamenten van de democratie aan.

Vandaag gaat het om de PG, morgen misschien om de rechter — en dan is de rechtsstaat verleden tijd”?

Ir. Dharmvir K. Mungra
Voorzitter DNL

Dit artikel betreft een ingezonden opiniestuk. Voor de publicatie van ingezonden artikelen hanteren wij specifieke voorwaarden. Voor meer informatie of om zelf een ingezonden bericht te sturen, kunt u contact opnemen via [email protected] of direct via WhatsApp.

Let op: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC Nieuws het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Man afro heer
Column

Wanneer uiterlijk de eerste zin bepaalt in Suriname

NPS pokie en rusland
Opinie

6 maanden onderzoek en nul steun terwijl de armsten lijden onder het Moni Karta-dossier

kind misbruik geweld
Opinie

Cultuur mag nooit een schild zijn voor misbruik

ebu jones
Opinie

Jones en Parmessar (NDP) sleutelen aan artikel 146 GW: “efficiëntie” met extra vergaderstoelen

man huilen tranen traan
Opinie

De krokodillentranen van corrupte mensen die denken Surinamer te zijn

man lezen boek leren studeren
Column

Suriname kan niet groeien als we stoppen met lezen en leren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws