• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Als de politiek het OM wil hervormen zonder bewijs, dan is de rechtsstaat zelf de inzet

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
20 december 2025 07:31
in Opinie
Mungra Dharm

Dharm Mungra

De coalitie in DNA wil het systeem van één Procureur-Generaal (PG), levenslang benoemd en met het vervolgingsmonopolie, vervangen door een College van meerdere PG’s.

Officieel heet het een modernisering, maar in werkelijkheid gaat het om macht: meer politieke grip op het Openbaar Ministerie.

Die drang komt voort uit twijfels over de objectiviteit van de PG onder de vorige machthebber. Er wordt gesuggereerd dat de PG niet onafhankelijk opereerde, maar harde bewijzen zijn nooit geleverd. Het probleem lag dus niet in het systeem, maar in de persoon.

Juist daarom is het huidige model ooit gekozen: één PG als hoeksteen van de scheiding der machten, onafhankelijk van politieke druk.

Als die PG faalt, moet dat met feiten en bewijzen worden aangetoond. Het systeem veranderen zonder bewijs is een gevaarlijke route.

Want al zou men honderd PG’s benoemen, als zij politiek gelieerd zijn, verdwijnt de onafhankelijkheid van het vervolgingsbeleid alsnog.

De discussie gaat dus niet over efficiëntie of doorlooptijden, maar over macht. En wie macht boven rechtsstatelijke waarborgen stelt, tast de fundamenten van de democratie aan.

Vandaag gaat het om de PG, morgen misschien om de rechter — en dan is de rechtsstaat verleden tijd”?

Mis dit niet:

‘Nederlandse Surinamers moeten ophouden met klagen en beginnen met investeren’

Waar is Rodney Leysner? Zolang hij niet is gevonden, mag de hoop niet verdwijnen

Ir. Dharmvir K. Mungra
Voorzitter DNL

Dit artikel betreft een ingezonden opiniestuk. Voor de publicatie van ingezonden artikelen hanteren wij specifieke voorwaarden. Voor meer informatie of om zelf een ingezonden bericht te sturen, kunt u contact opnemen via [email protected] of direct via WhatsApp.

Let op: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC Nieuws het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

rotterdam nederland
Column

‘Nederlandse Surinamers moeten ophouden met klagen en beginnen met investeren’

Waar is Rodney?
Column

Waar is Rodney Leysner? Zolang hij niet is gevonden, mag de hoop niet verdwijnen

EBS moet met actuele cijfers komen.
Opinie

Waar zijn de actuele cijfers van EBS?

koppel stel relatie liefde interraciaal
Column

Waarom Nederlandse vrouwen zich aangetrokken voelen tot Surinaamse Marronmannen

Geen akkoord, wel 15% salarisverhoging voor landsdienaren.
Opinie

Vakbonden, waar is de achterban?

Hond straathond
Column

Straathonden en vuilnisoverlast vragen eindelijk om een structurele oplossing

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws