• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Activiste Asawini wordt vandaag het land uitgezet

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 mei 2023 12:15 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:39
in Nieuws
actviste asawini

GFC NIEUWSREDACTIE- De activiste, Regita ‘Asawini’ Edenburg, wordt vandaag het land uitgezet.

Asawini, die de Nederlandse nationaliteit bezit, is afgelopen zondag in verzekering gesteld nadat zij naar verluidt uitspraken zou hebben gedaan over de cyanidekwestie in Brokopondo, Suriname. Zij werd dinsdag in vreemdelingenbewaring geplaatst.

Volgens ingewijden wordt de activiste, die in Brokopondo is geboren, nu onder politie begeleiding vervoerd naar Albina. Waarom voor deze route is gekozen en niet via de Johan Adolf Pengel Internationale Luchthaven te Zanderij is niet duidelijk.

De Nationale Assemblee heeft dinsdag vraagtekens geplaatst bij de aanhouding van activiste. Edward Belfort (ABOP/PL) deelde mee dat aan Edenburg in september 2012 vestigingsvergunning is verleend toen hij minister van Justitie en Politie was.

Op 20 februari 2023 heeft minister Kenneth Amoksi een schrijven ontvangen van het hoofd van de Vreemdelingendienst dat betrokken persoon een ernstig gevaar is voor de nationale veiligheid en inbreuk heeft gedaan op de openbare orde en rust en dat dit aanleiding is om de vestigingsvergunning in te trekken. Belfort zei dat de vergunning in maart 2023 is ingetrokken.

Mis dit niet:

Orange Movement 2.0: wij willen de VHP versterken, niet ondermijnen

Verkeerscontroles Munder leveren 36 bekeuringen op

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

vhp
Suriname

Orange Movement 2.0: wij willen de VHP versterken, niet ondermijnen

De grootste bedreiging voor het KPS kan van binnenuit komen.
Suriname

Verkeerscontroles Munder leveren 36 bekeuringen op

de Nederlandse hoofdstad scoort hoog op internationale ranglijsten voor levenskwaliteit, maar steeds meer Surinaamse Nederlanders wonen buiten de stad. Foto: Amsterdam centrum
Lifestyle

‘Surinamers trekken weg uit een van de aantrekkelijkste steden ter wereld: Amsterdam’

Verdachte aangehouden na steekincident.
Suriname

Jongeman gewond aangetroffen in weiland te Sunny Point

De man werd aangevallen door een Herdershond en liet het leven. Beeld: illustratief
Suriname

Man overleden na beet van herdershond, KIVC waarschuwt opnieuw voor loslopende honden

DC Vijent en politie zetten veiligheid Albina hoog op de agenda
Suriname

Strengere aanpak openbare orde en veiligheid in Albina aangekondigd

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws