• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Acceptatie van LGBTI-personen in Suriname blijft een uitdaging

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 november 2024 14:00
in Lifestyle, Suriname
lgbt transgender

In Suriname leeft het idee dat deze groep 'genezen' moet worden. Foto: Illustratief.

De Surinaamse lifestyle-deskundige Patricia Wong uitte in een recent interview met GFC Nieuws haar zorgen over de aanhoudende uitdagingen voor de acceptatie van LGBTI-personen in Suriname.

“Na de Pride Month is het duidelijk dat er nog veel werk aan de winkel is voor de acceptatie van LGBTI-personen in ons land,” aldus Wong.

“Suriname loopt hierin ver achter vergeleken met andere landen in de regio en wereldwijd.”

PRIDE Month Suriname 2024 nadert afsluiting: Afwisselend programma valt in de smaak

Volgens de International Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex Association (ILGA) scoort Suriname relatief laag op het gebied van LGBTI-rechten en -bescherming.

Hoewel homoseksualiteit sinds 1869 legaal is in Suriname, blijft discriminatie een probleem. In 2015 werden artikelen 175, 175a en 176 van het Surinaamse Wetboek van Strafrecht aangepast om discriminatie en haatzaaien op basis van seksuele geaardheid strafbaar te stellen. Echter, de implementatie en handhaving van deze wetten blijven achter.

Wong benadrukt dat de mentaliteitsverandering in Suriname langzaam verloopt. “Er is een gebrek aan educatie en voorlichting over het belang van acceptatie en gelijkheid.

LGBTI-mensen voelen zich vaak niet veilig om openlijk hun identiteit te uiten. Dit komt door vooroordelen die nog diep geworteld zijn in onze samenleving.”

Mis dit niet:

PALU: vissterfte Saramaccarivier geen incident, maar nationale ramp

Nieuwe pompen van US$ 2,7 miljoen moeten wateroverlast in Paramaribo verminderen

Ze hoopt dat publieke figuren en instanties een rol kunnen spelen in het doorbreken van deze barrières.

“Het is tijd voor Suriname om vooruit te kijken en meer stappen te zetten richting inclusiviteit. Het vergt een gezamenlijke inspanning van zowel de overheid, organisaties als burgers om verandering mogelijk te maken,” besluit Wong.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bescherm het volk, niet alleen het imago van de regering.
Suriname

PALU: vissterfte Saramaccarivier geen incident, maar nationale ramp

De nieuwe pompinstallatie aan de Sommelsdijks Kreek bestaat uit drie pompen en is met financiële steun van Japan gerealiseerd. Foto: CDS
Suriname

Nieuwe pompen van US$ 2,7 miljoen moeten wateroverlast in Paramaribo verminderen

Supermarkt. Illustratiefoto
Lifestyle

‘Producten die Europa weigert kunnen in Suriname wel worden toegelaten’

Llydion Dalfour. Ambtenaren van Onderwijs kunnen sinds 1 september hun werkgeversverklaring digitaal aanvragen en downloaden. Later volgen andere ministeries. Foto: CDS
Suriname

Ambtenaren Onderwijs kunnen werkgeversverklaring voortaan online aanvragen

Toekomstige officieren van justitie verdiepen kennis van strafrechtketen
Suriname

Raio’s ronden oriëntatiestage bij Hof van Justitie succesvol af

dreigt Suriname opnieuw te worden opgezadeld met dure benzine?
Suriname

Dure benzine dreigt een nachtmerrie voor Suriname te worden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws