• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname deelt kennis over klimaat en natuurbehoud op wereldconferentie in Japan

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 juli 2026 09:00
in Suriname
Surinaams mangroveonderzoek krijgt internationaal podium tijdens MMM7.

Surinaams mangroveonderzoek krijgt internationaal podium tijdens MMM7. Foto: Celos.

Vier onderzoekers van het Centrum voor Landbouwkundig Onderzoek in Suriname (CELOS) hebben Suriname vertegenwoordigd tijdens de 7e Mangrove, Macrobenthos and Management Conference (MMM7) in Ishigaki, Okinawa, Japan.

De internationale conferentie bracht wetenschappers en praktijkdeskundigen van over de hele wereld samen om kennis en ervaringen uit te wisselen over het behoud en duurzaam beheer van mangrove-ecosystemen.

Met hun deelname leverde CELOS een bijdrage aan de internationale discussie over klimaatverandering, biodiversiteit en natuurbehoud.

Innovatief Surinaams onderzoek centraal

Tijdens de conferentie presenteerden de onderzoekers de nieuwste inzichten uit lopend Surinaams onderzoek naar mangroven en wetlands.

De presentaties richtten zich op verschillende innovatieve onderzoeksthema’s, waaronder:

  • nieuwe methoden om de biomassa en de hoeveelheid opgeslagen koolstof in mangrovebossen nauwkeuriger te meten;
  • onderzoek naar de invloed van bodemkenmerken op de opslag van koolstof in mangrove-ecosystemen;
    het toepassen van machine learning om wetlands beter in kaart te brengen en nauwkeuriger te classificeren.

Volgens CELOS dragen deze onderzoeken bij aan een beter begrip van de rol die mangroven spelen in klimaatmitigatie en natuurbeheer.

Mangroven van groot belang voor klimaat en biodiversiteit

Mangrovebossen behoren tot de meest waardevolle ecosystemen ter wereld. Ze beschermen kustgebieden tegen erosie, vormen een belangrijk leefgebied voor tal van planten- en diersoorten en slaan grote hoeveelheden koolstof op, waardoor zij een belangrijke bijdrage leveren aan de strijd tegen klimaatverandering.

Door wetenschappelijk onderzoek verder te ontwikkelen, wil CELOS bijdragen aan een duurzaam beheer van deze kwetsbare ecosystemen in Suriname.

Mis dit niet:

Surinaamse AOW’ers blijven met korting zitten terwijl Nederlands kabinet miljardenplan terugdraait

Clean-ups in Leonsberg en bij Vreedzaammarkt meten effect van PROMAR-interventies

Internationale samenwerking versterkt kennisuitwisseling

De deelname aan de conferentie bood de Surinaamse onderzoekers de gelegenheid om ervaringen uit te wisselen met internationale experts en nieuwe wetenschappelijke ontwikkelingen te volgen op het gebied van mangrovebeheer, ecologie en klimaatonderzoek.

Volgens CELOS is internationale samenwerking van groot belang om innovatieve oplossingen te ontwikkelen voor de bescherming van kustgebieden en wetlands.

Deelname mogelijk dankzij Mangrove+ Project

De deelname van de vier onderzoekers werd mogelijk gemaakt door het Mangrove+ Project.

Dit project wordt gefinancierd door de Europese Unie en uitgevoerd door het United Nations Development Programme (UNDP) in samenwerking met de Surinaamse overheid.

Het project ondersteunt onderzoek, kennisontwikkeling en duurzaam beheer van mangroven en wetlands, met als doel de weerbaarheid van kustgebieden te vergroten en de gevolgen van klimaatverandering te beperken.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

inflatie geld euro
Lifestyle

Surinaamse AOW’ers blijven met korting zitten terwijl Nederlands kabinet miljardenplan terugdraait

Clean-ups onderdeel van bredere monitoring.
Suriname

Clean-ups in Leonsberg en bij Vreedzaammarkt meten effect van PROMAR-interventies

Het Willebrod Axwijk Sport en Jeugdcentrum wordt schoongemaakt en opgeknapt om de negen sportvelden weer volledig bruikbaar te maken. Foto: CDS
Suriname

Integrale aanpak moet verwaarloosd SOSIS nieuw leven inblazen

Ontmoeting en samenwerking centraal tijdens Saamaka Mbei Mbei Wojo Wojo 2026.
Suriname

VSG wil betrokkenheid binnen Saamaka-gemeenschappen verder versterken

“Dogla” aangehouden na beschuldiging van poging tot verkrachting.
Suriname

Vrouw treft gewapende man naast bed aan in Albina, verdachte aangehouden

Vondst kluis leidt tot onderzoek van politie en recherche
Suriname

Opengebroken kluis zonder inhoud aangetroffen tijdens schoonmaakwerkzaamheden Santo Boma

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws