Bewoners van het Maretraiteproject, beter bekend als het Tout Lui Fautproject, trekken aan de bel over de aanhoudende wateroverlast waarmee zij worden geconfronteerd.
Volgens bewoners staat het gebied bij de geringste regenbui al onder water, wat leidt tot ongemak, schade en zorgen over de leefbaarheid van de buurt.
De gemeenschap geeft aan dat de situatie al geruime tijd speelt en vraagt om een structurele oplossing om verdere overlast te voorkomen.
Ophaalwerkzaamheden kanaal onvoldoende gebleken
Volgens bewoners zijn recent werkzaamheden uitgevoerd aan het kanaal binnen het projectgebied, waarbij het kanaal is opgehaald.
Hoewel deze werkzaamheden werden verwelkomd, blijkt volgens de gemeenschap dat een belangrijk onderdeel van het afwateringssysteem nog steeds niet naar behoren functioneert.
De duikers die dwars door het gebied lopen zouden nog grotendeels verstopt zijn met modder en sediment. Hierdoor kan het regenwater volgens bewoners niet voldoende worden afgevoerd.
Gebrekkige doorstroming naar hoofdkanaal
Bewoners stellen dat het overtollige water moeilijk zijn weg vindt naar het hoofdkanaal langs de Tout Lui Fautkanaalweg.
Door de verstopte duikers wordt de natuurlijke doorstroming belemmerd, waardoor regenwater zich ophoopt in het woongebied.
Volgens de gemeenschap is het opschonen en doorsteken van de duikers noodzakelijk om het afwateringssysteem weer volledig operationeel te maken.
Bewoners vragen duidelijkheid en actie
De aanhoudende wateroverlast heeft geleid tot frustratie onder bewoners, die aangeven niet te weten bij welke instantie zij terecht kunnen voor een duurzame oplossing.
Zij doen een dringend beroep op de verantwoordelijke autoriteiten om de situatie te onderzoeken en de noodzakelijke werkzaamheden uit te voeren.
De bewoners benadrukken dat het probleem volgens hen niet uitsluitend kan worden opgelost door het ophalen van kanalen, maar dat ook de bijbehorende duikers en afwateringsstructuren regelmatig onderhouden moeten worden.
Verzoek aan OWRO voor spoedig ingrijpen
Volgens de bewoners ligt de verantwoordelijkheid voor het onderhoud van de afwatering bij het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO).
Zij hopen dat het ministerie op korte termijn maatregelen zal treffen om de duikers schoon te maken en de waterdoorstroming te herstellen.
Met het regenseizoen nog gaande vrezen bewoners dat de situatie verder zal verslechteren indien er geen snelle interventie plaatsvindt.
Structurele aanpak noodzakelijk
De gemeenschap pleit voor een duurzame oplossing waarbij niet alleen de huidige verstoppingen worden aangepakt, maar ook wordt gekeken naar regelmatig onderhoud van kanalen en duikers.
Op die manier kan de kans op terugkerende wateroverlast worden verminderd en kan de leefkwaliteit in het gebied worden verbeterd.
De bewoners spreken de hoop uit dat hun zorgen gehoord worden en dat er spoedig stappen worden ondernomen om het probleem definitief aan te pakken.







