• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bewoners radeloos door terugkerende wateroverlast in Maretraiteproject

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
15 juni 2026 12:00
in Suriname
Oproep tot onderhoud van duikers na nieuwe overstromingen.

Oproep tot onderhoud van duikers na nieuwe overstromingen. Foto: FB.

Bewoners van het Maretraiteproject, beter bekend als het Tout Lui Fautproject, trekken aan de bel over de aanhoudende wateroverlast waarmee zij worden geconfronteerd.

Volgens bewoners staat het gebied bij de geringste regenbui al onder water, wat leidt tot ongemak, schade en zorgen over de leefbaarheid van de buurt.

De gemeenschap geeft aan dat de situatie al geruime tijd speelt en vraagt om een structurele oplossing om verdere overlast te voorkomen.

Ophaalwerkzaamheden kanaal onvoldoende gebleken

Volgens bewoners zijn recent werkzaamheden uitgevoerd aan het kanaal binnen het projectgebied, waarbij het kanaal is opgehaald.

Hoewel deze werkzaamheden werden verwelkomd, blijkt volgens de gemeenschap dat een belangrijk onderdeel van het afwateringssysteem nog steeds niet naar behoren functioneert.

Bekijk ook:

Commissariaat waarschuwt voor kaaimannen in oud zwembad van Moengo

Gemeenschappen langs Moeroekrikie geïsoleerd door zware wateroverlast

De duikers die dwars door het gebied lopen zouden nog grotendeels verstopt zijn met modder en sediment. Hierdoor kan het regenwater volgens bewoners niet voldoende worden afgevoerd.

Gebrekkige doorstroming naar hoofdkanaal

Bewoners stellen dat het overtollige water moeilijk zijn weg vindt naar het hoofdkanaal langs de Tout Lui Fautkanaalweg.

Door de verstopte duikers wordt de natuurlijke doorstroming belemmerd, waardoor regenwater zich ophoopt in het woongebied.

Volgens de gemeenschap is het opschonen en doorsteken van de duikers noodzakelijk om het afwateringssysteem weer volledig operationeel te maken.

Bewoners vragen duidelijkheid en actie

De aanhoudende wateroverlast heeft geleid tot frustratie onder bewoners, die aangeven niet te weten bij welke instantie zij terecht kunnen voor een duurzame oplossing.

Zij doen een dringend beroep op de verantwoordelijke autoriteiten om de situatie te onderzoeken en de noodzakelijke werkzaamheden uit te voeren.

De bewoners benadrukken dat het probleem volgens hen niet uitsluitend kan worden opgelost door het ophalen van kanalen, maar dat ook de bijbehorende duikers en afwateringsstructuren regelmatig onderhouden moeten worden.

Verzoek aan OWRO voor spoedig ingrijpen

Volgens de bewoners ligt de verantwoordelijkheid voor het onderhoud van de afwatering bij het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO).

Zij hopen dat het ministerie op korte termijn maatregelen zal treffen om de duikers schoon te maken en de waterdoorstroming te herstellen.

Met het regenseizoen nog gaande vrezen bewoners dat de situatie verder zal verslechteren indien er geen snelle interventie plaatsvindt.

Structurele aanpak noodzakelijk

De gemeenschap pleit voor een duurzame oplossing waarbij niet alleen de huidige verstoppingen worden aangepakt, maar ook wordt gekeken naar regelmatig onderhoud van kanalen en duikers.

Op die manier kan de kans op terugkerende wateroverlast worden verminderd en kan de leefkwaliteit in het gebied worden verbeterd.

De bewoners spreken de hoop uit dat hun zorgen gehoord worden en dat er spoedig stappen worden ondernomen om het probleem definitief aan te pakken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Bewoners opgeroepen voorzichtig te zijn.
Suriname

Commissariaat waarschuwt voor kaaimannen in oud zwembad van Moengo

Weg tussen Pikin Saron en Bigi Poika onder water.
Suriname

Gemeenschappen langs Moeroekrikie geïsoleerd door zware wateroverlast

Paro Ramlagan
Nederland

30 jaar cel voor moord op Surinaamse moeder Paro Ramlagan in Rijswijk

Foto’s en video’s op sociale media zorgen voor onrust.
Suriname

Bezorgdheid groeit over beelden van zwaargewapende Chinezen in Surinaams binnenland (video)

Dure tickets maken reis tussen Nederland en Suriname voor velen onaantrekkelijk. Foto: Pixabay
Lifestyle

Suriname mist kansen op toerisme door prijzige vliegtickets vanuit Nederland

Ophaalwerkzaamheden in Hannaslust moeten wateroverlast helpen verminderen
Suriname

Graafmachine ingezet voor verbetering afwatering Hannaslust

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws