• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nieuwe impuls voor kinderrechteneducatie in Coronie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 april 2026 05:00
in Suriname
kinderproject coronie

Tata Colin MULO-school start met kinderrechtenprogramma

De districtscommissaris van Coronie, Boldewijn Eric, heeft in samenwerking met studenten van de Anton de Kom Universiteit van Suriname het kinderrechtenproject officieel geopend op de Tata Colin MULO-school.

In het kader van dit project worden studenten ingezet op verschillende GLO- en VOJ-scholen, waar zij leerlingen bewust maken van hun rechten en plichten.

Het initiatief richt zich op het versterken van kennis en bewustzijn onder jongeren, zodat zij beter in staat zijn hun stem te laten horen binnen de samenleving.

Kinderrechten onder druk

Volgens de initiatiefnemers is het project van groot belang in een samenleving waar kinderrechten onder druk kunnen staan door factoren zoals armoede, sociale ongelijkheid en digitale kwetsbaarheid.

Door jongeren te informeren en te empoweren, wordt gewerkt aan een generatie die actief bijdraagt aan het beschermen en bevorderen van kinderrechten.

Het project staat onder leiding van Astrid Kalloe, docent en tevens secretaris van het Universiteitsinstituut voor Kinderrechten. Daarnaast heeft het Meldpunt Kinderbescherming Coronie een bijdrage geleverd aan de uitvoering van het project.

Positieve impuls voor jongeren

Districtscommissaris Boldewijn sprak zijn waardering uit voor het initiatief en benadrukte het belang van bewustwording onder jongeren. Hij wenste de studenten van de Anton de Kom Universiteit van Suriname veel succes bij de uitvoering van het project.

Met dit kinderrechtenproject wordt een belangrijke stap gezet richting het versterken van kennis, bewustzijn en participatie van jongeren in Coronie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Verdwenen opvarende na drie dagen teruggevonden in Loka Loka
Suriname

Vermiste man na val in rivier dood aangetroffen bij Loka Loka

Fernandes Mendes pleit voor modernisering Surinaams rechtssysteem
Suriname

Hervorming rechterlijke macht essentieel voor modernisering Surinaamse rechtsstaat

Nieuwe controverse rond OAS-topman Albert Ramdin
Suriname

Amerikaans memorandum roept op tot onderzoek naar rol Albert Ramdin binnen OAS

Pleidooi voor debat over rechtsgelijkheid in zaak-Hoefdraad.
Suriname

In case Hoefdraad: sprake van selectieve vervolging, zegt kritische burger

Een goede helm kan het verschil maken
Lifestyle

KIVC waarschuwt dat goedkope helmen levens van bromfietsers in gevaar brengen

Voedselpakketten worden via het commissariaat van Coeroeni verdeeld onder gezinnen die zijn getroffen door wateroverlast in het zuiden van Suriname.
Suriname

Voedselhulp bereikt ruim 1300 gezinnen in door wateroverlast getroffen dorpen in Zuid Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws