• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Jongeren betrokken bij illegale race, voertuigen in beslag genomen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 maart 2026 13:30
in Suriname
sirene politie ambulance arrest aanhouding

Illustratiefoto

De politie van station Meerzorg heeft op vrijdag 20 maart ingegrepen na een telefonische melding van geluidsoverlast veroorzaakt door een illegale bromfietsenrace.

De melding had betrekking op activiteiten langs de Oost-Westverbinding ter hoogte van Compa.

Jongeren betrokken bij illegale race

Bij aankomst trof de politie een groep bromfietsers aan die bezig was met een illegale race. Onder de betrokkenen bevonden zich jongeren in de leeftijd van 13 tot en met 16 jaar.

De situatie vormde niet alleen een overtreding van de verkeersregels, maar bracht ook aanzienlijke risico’s met zich mee voor de veiligheid van de deelnemers en andere weggebruikers.

Op grond van meerdere overtredingen zijn de bromfietsen in beslag genomen voor herkeuring. Het ging onder meer om voertuigen die waren voorzien van niet-toegestane uitlaatpijpen, ook wel bekend als “drukpijpen”, of uitlaten zonder demper, evenals bromfietsen zonder kentekenplaat.

De politie benadrukt dat dergelijke technische aanpassingen niet alleen verboden zijn, maar ook bijdragen aan overlast en gevaarlijke situaties.

Oproep aan ouders en gemeenschap

De Korps Politie Suriname doet een dringend beroep op ouders en verzorgers om actief toezicht te houden op hun kinderen en hen te weerhouden van risicovol en strafbaar gedrag.

Daarnaast wordt een beroep gedaan op jongeren en weggebruikers om rekening te houden met hun omgeving en geen overlast te veroorzaken, met name voor kwetsbare groepen zoals zieken en ouderen.

De kosten voor het wegslepen van de bromfietsen en de opgelegde boetes komen volledig voor rekening van de overtreders.

De politie wijst erop dat betrokkenheid bij dergelijke activiteiten niet alleen financiële gevolgen heeft, maar ook de ontwikkeling van jongeren negatief kan beïnvloeden.

Preventie en bewustwording centraal

De politie onderstreept dat de jeugd de toekomst is en dat het van groot belang is om jongeren tijdig te begeleiden en bewust te maken van de risico’s van hun gedrag.

Door gezamenlijke inspanningen van ouders, gemeenschap en autoriteiten kan worden gewerkt aan een veiligere samenleving in Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

verkeersongeval
Suriname

Bromfietsers slaan op de vlucht en veroorzaken ongeval

mense met een beperking
Suriname

Bewustwordingsmaand voor personen met ontwikkelingsstoornis van start met inclusieloop

cassaveziekte
Suriname

Cassavemozaïekziekte bedreigt voedselzekerheid in Suriname

aangehouden vrouw gevangenis handboeien arrestatie politie
Suriname

Vrouw aangehouden op Zanderij met grote geldbedragen

yout officers
Suriname

SDG Jeugdambassadeurs roepen op tot actie rond mentale gezondheid jongeren

landbouw
Suriname

IDB zet koers uit voor duurzame economische toekomst Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws