De informatie dat er voorbereidingen gaande zijn voor de bouw van een McDonald’s met drive-thru in het noorden van Paramaribo hebben bij mij eerlijk gezegd een positieve indruk achtergelaten.
Natuurlijk zijn er altijd mensen die meteen vrezen voor extra drukte, maar wanneer je het wat breder bekijkt kan zo’n ontwikkeling juist ook voordelen hebben voor onze stad.
Al jaren hoor ik van inwoners van Noord dat zij het vreemd vinden dat ze voor een snelle stop vaak naar andere delen van Paramaribo moeten rijden.
Dat lijkt misschien een klein punt, maar in de praktijk betekent het dat veel automobilisten telkens naar dezelfde locaties trekken.
Minder druk op bekende knelpunten
Daardoor zien we regelmatig files ontstaan bij plekken waar veel mensen gebruikmaken van een drive-thru van dit restaurant.
Vooral rond de hoek van de Klipstenenstraat en de Keizersstraat kan het verkeer flink vastlopen. Ook in de omgeving van de Hermitage Mall zorgt de toestroom van auto’s soms voor lange wachtrijen.
Wanneer er straks een extra vestiging in het noorden van de stad komt, tegenover een bekende supermarkt, kan dat juist helpen om het verkeer beter te spreiden.
Automobilisten uit dat deel van Paramaribo hoeven dan niet meer massaal naar dezelfde locaties te rijden.
Dat kan betekenen dat de rijen bij bestaande drive-thru’s korter worden en dat de overlast voor andere weggebruikers afneemt.
Meer gemak en levendigheid voor Noord
Voor bewoners van Noord betekent het bovendien dat ze niet meer zo ver hoeven te rijden voor iets wat elders al beschikbaar is. Dat scheelt tijd en onnodige kilometers.
Daarnaast kan een nieuwe vestiging het gebied levendiger maken. Meer voorzieningen trekken immers meer activiteit aan.
Als de plannen daadwerkelijk doorgaan, zou deze uitbreiding dus niet alleen gemak opleveren, maar mogelijk ook bijdragen aan een betere spreiding van verkeer binnen Paramaribo.
Ida Thornhill is docente aan een lerarenopleiding in Paramaribo en actief als auteur en columniste.
Vanuit haar jarenlange ervaring in het onderwijs en haar brede maatschappelijke betrokkenheid schrijft zij over uiteenlopende thema’s die Suriname raken.







