• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ergernis op vlucht Schiphol – Zanderij door passagier die geluid zonder koptelefoon afspeelt

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 maart 2026 04:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
Vliegtuig stoelen cabine

Illustratiefoto. 'GFC Nieuws ontving klacht van passagier op Schiphol-Zanderij route'

Stel je voor dat je in het vliegtuig zit op de populaire route tussen Amsterdam Schiphol en Johan Adolf Pengel International Airport, en de passagier naast je speelt vrolijk filmpjes en voicememo’s af via zijn telefoonluidspreker.

Geen koptelefoon, geen excuses. Het overkomt meer reizigers dan je denkt, en nu begint de luchtvaartsector er eindelijk iets aan te doen.

United Airlines trekt harde grens

De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij United Airlines heeft een nieuwe gedragsregel ingevoerd die reizigers verplicht audio en video af te spelen via een hoofdtelefoon.

Wie dat weigert, kan van het vliegtuig worden verwijderd. In het uiterste geval riskeert de passagier zelfs een permanente ban.

De maatregel valt onder de zogenaamde Refusal of Transport regels van de maatschappij, dezelfde categorie die ook agressief gedrag en ernstige verstoringen aan boord behandelt.

Bekijk ook:

Stichting Kibii betrekt gemeenschap bij voorbereidingen Moengo Festival 2026

STVS rondt zendwerkzaamheden succesvol af in Boskamp, Wageningen en Nieuw Nickerie

GFC Nieuws ontving klacht van passagier op Schiphol-Zanderij route

GFC Nieuws ontving recentelijk via WhatsApp een bericht van een gedupeerde reiziger die de route tussen Schiphol en Zanderij vloog.

Zijn buurman speelde herhaaldelijk geluid af via de luidspreker van zijn telefoon, in plaats van via een eigen of meegeleverde koptelefoon.

De passagier legt uit:

“Het waren voornamelijk voicenotes, dus ik kon er weinig aan doen. Het geluid was wel erg luid. Hij speelde ook vakantiefilmpjes af van zijn telefoon. Gewoon lastig, maar het was een oudere heer, dus wat kon ik doen.”

Bemanning treedt niet altijd op

Op internationale reisfora melden meerdere reizigers vergelijkbare ervaringen bij verschillende luchtvaartmaatschappijen.

Films, games en muziek zonder koptelefoon komen vaker voor dan gewenst. Het cabinepersoneel grijpt soms in, maar lang niet altijd, omdat bij veel maatschappijen een duidelijke regel hierover simpelweg ontbreekt.

Of maatschappijen die de route Schiphol-Zanderij vliegen, zoals SLM en KLM, vergelijkbare regels overwegen, is vooralsnog niet bekend.

De stap van United Airlines zet het onderwerp in ieder geval op de agenda.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Brede steun voor terugkeer van Moengo Festival.
Suriname

Stichting Kibii betrekt gemeenschap bij voorbereidingen Moengo Festival 2026

Kijkers in westelijk Suriname ontvangen weer optimaal STVS-signaal
Suriname

STVS rondt zendwerkzaamheden succesvol af in Boskamp, Wageningen en Nieuw Nickerie

Wateroverlast leidt tot tijdelijke verplaatsing lessen Talbot School
Suriname

Onderwijs Talbot School wordt vanwege wateroverlast voortgezet op alternatieve locatie

Districtsbestuur grijpt direct in bij wateroverlast in Saramacca
Suriname

Snelle inzet voorkomt verdere wateroverlast na damdoorbraak in Creola

Het belang van meer bewegen zou beter uitgelegd moeten worden. Foto; Pixabay
Lifestyle

KIVC pleit voor meer aandacht voor dagelijkse beweging in Suriname

restaurant eten diner
Gezondheid

Het eten van hondenvlees in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws