• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

KPA zet belangrijke stap in professionalisering met rangbevorderingen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 december 2025 12:53
in Suriname
pa penitentiaire ambtenaren

Bevorderingen markeren transformatie en groei van het KPA.

Het Korps Penitentiaire Ambtenaren (KPA) heeft 24 december een bijzondere en historische bevorderingsceremonie gehouden in De Witte Lotus aan de Marowijnestraat.

Tijdens deze plechtigheid zijn diverse penitentiaire ambtenaren bevorderd naar een naast hogere rang, waaronder bevorderingen van Opper-PA 1e klasse naar 2e klasse, evenals bevorderingen van onderofficieren naar officieren en van onderofficieren naar hoofdofficieren.

De ceremonie werd ingezegend door geestelijk leider Michael Persaud, die de bevorderde ambtenaren bemoedigend toesprak en stil stond bij het belang van deze mijlpaal in hun professionele loopbaan.

Bondvoorzitter benadrukt voorbeeldfunctie

De voorzitter van de Bond Penitentiaire Ambtenaren Suriname (BPAS), Gideon Wielingen, sprak de bevorderden toe en benadrukte dat de promoties zijn verdiend:

“U heeft laten zien dat u discipline bezit, stressbestendig bent en verantwoordelijkheid kunt dragen in een werkomgeving die allesbehalve eenvoudig is.

Met deze bevordering groeit ook uw voorbeeldfunctie. U bent voortaan niet alleen uitvoerder, maar mede drager van normen, waarden en professionaliteit binnen ons korps.”

Korpshoofd: bevordering is niet vanzelfsprekend

Ook het Korpshoofd, Joyce Pane-Alfaisi, richtte zich tot de bevorderden en gaf aan dat bevordering binnen het KPA niet langer automatisch verloopt:

“U zult het moeten verdienen door uw inzet, integriteit en accuratesse. Als PA bent u heden meer dan ooit bewust van de taak die u dagelijks moet vervullen.”

Zij stond tevens stil bij het zware jaar dat het korps achter de rug heeft, waarbij actief dienende collega’s zijn weggevallen, en sprak haar dankbaarheid uit voor de bereikte stappen binnen het korps.

Verder werd ingegaan op internationale samenwerkingen waaruit onder meer uitwisselingsprogramma’s zijn voortgevloeid.

Het Korpshoofd deed ook een beroep op de minister voor gezamenlijke inspanningen om verdere groei en professionalisering van het KPA te realiseren.

Minister schetst transformatieproces KPA

Minister van Justitie en Politie, Harish Monorath, sprak over het lopende transformatieproces van het KPA, waarbij de verzelfstandiging van de Penitentiaire Inrichtingen een van de belangrijkste doelstellingen vormt en zich momenteel in de afrondende fase bevindt.

De bewindsman noemde diverse gerealiseerde en lopende projecten, waaronder operationele afdelingen, goedgekeurde raadsvoorstellen, opleidingen die reeds worden verzorgd en infrastructuurprojecten die zijn uitgevoerd. Hij sprak zijn waardering uit voor de inzet, professionaliteit en toewijding van de Penitentiaire Ambtenaren.

Tot slot richtte de minister zich rechtstreeks tot de bevorderden: “Een naast hogere rang brengt niet alleen meer bevoegdheden, maar ook meer verantwoordelijkheden met zich mee.

“Wees een goed voorbeeld voor jongeren en ondergeschikten. Zorg ervoor dat niet alleen uw organisatie, maar ook uw gezin, familie en de samenleving trots op u zijn.”

De minister feliciteerde de bevorderde ambtenaren en betrok nadrukkelijk ook hun dierbaren bij deze mijlpaal.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

nummerplaat auto nummerbewijs
Suriname

Belastingdienst Suriname verduidelijkt procedure vervanging nummerplaten

vabi adopted room ziekenhuis
Gezondheid

Adopt a Room-project vernieuwt kraamafdeling Sint Vincentius Ziekenhuis

seh spoedeisende hulp AZP
Suriname

SEH AZP onder zware druk door beddentekort en personeelsuitstroom

woning brand
Suriname

Rookmelder vaak geen prioriteit in Surinaamse huishoudens

su aid
Suriname

Su Aid 2025 haalt recordbedrag van SRD 6 miljoen op

schiphol airport amsterdam
Lifestyle

Vroege check in op Schiphol voor Surinamevlucht laat velen wakker liggen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws