• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Dinotha Vorstwijk en de duizenden gronden

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
16 november 2025 00:00
in Opinie
soeropwari en vorstwijk

Dinotha Vorstwijk samen met de huidige minister van Grondzaken Stanley Soeropawiro

Ex-minister Dinotha Vorstwijk (ABOP) staat in de schijnwerpers, en niet voor niets. Duizenden gronduitgiften droegen haar handtekening, en nu liggen sommige van deze transacties onder vuur.

President Simons’ verklaring dat alle gronduitgiften van de afgelopen vijf jaar onwettig zijn, brengt de focus terecht op Vorstwijk. Want laten we eerlijk zijn: wie zulke aantallen grond door de vingers laat gaan, moet rekenschap afleggen.

Gronduitgiften onder het vergrootglas

Het gaat hier niet om een paar kleinigheden. Het gaat om duizenden stukken grond die mogelijk de wet hebben overtreden. En ja, dit valt binnen een politieke context waarin de coalitiepartners van Simons zelf aan het roer stonden.

Maar politieke loyaliteit mag nooit boven de wet staan. Vorstwijk kan zich niet verschuilen achter partijpolitiek of interne coalitiedynamiek.

Geen ruimte meer voor politieke dekking

Suriname verdient transparantie en integriteit. Als we werkelijk serieus zijn over de strijd tegen corruptie, dan moeten onderzoeken zich niet beperken tot de vorige regering of enkel een selectief tijdvak.

Dinotha Vorstwijk moet openheid van zaken geven: welke gronden werden uitgegeven? Aan wie? En waren alle procedures correct gevolgd?

Verantwoordelijkheid kan niet langer worden uitgesteld

Het is tijd dat de autoriteiten ingrijpen en een onafhankelijk onderzoek instellen. Geen politiek spel meer, geen vertragingen, geen excuses.

De samenleving wil antwoorden, en vooral: verantwoordelijkheid. Wie duizenden handtekeningen zet onder potentieel onwettige transacties, mag daar niet zonder consequenties mee wegkomen.

Eén ding is duidelijk: politieke macht mag nooit een schild zijn voor persoonlijke verantwoordelijkheid. Dinotha Vorstwijk moet de feiten toelichten – en wij eisen dat dat gebeurt.

Ben M.D.

Dit artikel betreft een ingezonden opiniestuk. Voor de publicatie van ingezonden artikelen hanteren wij specifieke voorwaarden. Voor meer informatie of om zelf een ingezonden bericht te sturen, kunt u contact opnemen via [email protected] of direct via WhatsApp.

Let op: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC Nieuws het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname paramaribo DNA assemblee
Column

De gevaarlijke aanbidding van politici die Suriname de afgrond induwen

chan santokhi
Opinie

Suriname heeft nu meer dan ooit Chan Santokhi nodig

law 6808677 1280
Opinie

Als de procureur-generaal de politieke arena betreedt, wie bewaakt dan de rechtsstaat

zuurzak
Column

Hoe de boszuurzak onze banden met het binnenland bewaart

SRD muntgeld dollar
Opinie

Verhogen salarissen lost geen problemen op zonder sterke economische basis

wilde populaties 600x404 dieren
Opinie

Misschien moeten wij als mensheid overwegen terug te gaan naar de diepe bossen met wilde dieren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws