• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

In Suriname wordt kritiek nog te vaak gezien als persoonlijke aanval

Ida Thornhill door Ida Thornhill
13 november 2025 22:00
in Column
man debat speech interview discussie

Foto ter illustratie.

In Suriname valt het op dat meningsverschillen al gauw veranderen in verhitte ruzies.

Of het nu gaat om politiek, opvoeding, geloof of het dagelijks leven, veel gesprekken eindigen met gekwetste gevoelens en harde woorden.

Kritiek wordt vaak persoonlijk opgevat, alsof iemand direct wordt aangevallen, in plaats van dat het gezien wordt als een ander standpunt.

Een belangrijke oorzaak ligt in hoe mensen gewend zijn te denken en te reageren. Trots op de eigen mening en achtergrond maakt deel uit van de Surinaamse identiteit, maar diezelfde trots kan het ook moeilijk maken om kritiek te aanvaarden.

Wie iets zegt dat afwijkt van de algemene overtuiging, wordt soms meteen weggezet als jaloers of negatief.

Bekijk ook:

Surinamers en oude, mysterieuze fabel over steenpuist

Begrip voor kritiek op Miss Suriname

Sociale media versterken dit gedrag. Discussies die ooit op straat of aan de eettafel werden gevoerd, spelen zich nu af op platforms waar emoties snel oplopen.

Een onschuldige opmerking kan in korte tijd uitgroeien tot een stroom van verwijten. De afstand die het internet creëert, maakt dat mensen zich minder geremd voelen en sneller reageren vanuit gevoel in plaats van begrip.

Toch groeit het besef dat het anders kan. Verscheidene Surinamers proberen rustiger te reageren en meningen van anderen te begrijpen zonder meteen te oordelen.

Het vraagt oefening om te luisteren zonder te willen winnen, maar het is mogelijk.

Als er meer ruimte komt voor kalme gesprekken en respectvolle uitwisseling van ideeën, kan dat het denkniveau en de onderlinge verstandhouding versterken.

Want vooruitgang begint niet bij wie het hardst praat, maar bij wie het beste luistert.

Ida Thornhill

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Surinamers: 'een steenpuist wilt zeggen dat iemand in de familie zwanger is'. Beeld: illustratief
Column

Surinamers en oude, mysterieuze fabel over steenpuist

De realiteit is dat een missverkiezing niet voor iedereen is weggelegd.
Column

Begrip voor kritiek op Miss Suriname

suriname regenval paramaribo overstroming straat onderwater 1
Column

Onder water gelopen straten kunnen droom van buitenlanders in Suriname verstoren

Vader en zoon.
Column

Vaderdag: de vergeten dag

Zolang Surinaamse leerkrachten niet kunnen bereiken wat hun collega's in Nederland wel kunnen opbouwen, blijft vertrek een logische keuze.
Column

De pijnlijke vergelijking tussen leerkrachten in Suriname en Nederland

Asielzoekers uit Nederland als oplossing
Column

Kunnen Europese asielzoekers het tekort aan vakmensen in Suriname oplossen?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws