• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Trendwatcher waarschuwt dat verborgen discriminatie Surinaamse eenheid ondermijnt

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 augustus 2025 02:00
in Suriname
discriminatie racisme

Suriname staat internationaal bekend als een land waar verschillende culturen in harmonie samenleven.

Toch is er volgens trendwatcher en docente Ida Thornhill nog steeds een onderstroom van discriminatie voelbaar, ook al wordt er niet graag over gesproken.

In gesprek met GFC Nieuws legt zij uit dat dit niet altijd gebeurt in openlijke vorm, maar vaak juist op subtiele en onverwachte momenten.

Woorden of uitdrukkingen die ogenschijnlijk als grap worden gebracht, zoals “die koelie” of “die blakamang”, dragen volgens haar soms een pijnlijke lading.

“Het lijkt onschuldig, maar de ondertoon kan kwetsend zijn,” zegt Thornhill. Zulke opmerkingen komen niet alleen voort uit onwetendheid, maar ook uit oude vooroordelen die hardnekkig blijven bestaan.

Op sociale media ziet ze regelmatig berichten en reacties voorbij komen die mensen in hokjes plaatsen.

Vaak worden ze weggewuifd met het excuus dat het ‘maar een manier van praten’ is, maar volgens haar houdt dit juist het probleem in stand. “Zolang we blijven doen alsof het er niet is, verandert er niets,” benadrukt zij.

Thornhill wijst er ook op dat binnen de politiek verdeeldheid soms wordt aangewakkerd.

Partijen krijgen nog te vaak het imago dat ze vooral één bevolkingsgroep vertegenwoordigen. Dat beeld wordt volgens haar in sommige gevallen bewust versterkt om electorale steun te winnen, wat samenwerking bemoeilijkt.

Toch gelooft zij dat echte vooruitgang mogelijk is. In het dagelijks leven op het erf of op de werkvloer gaat het meestal goed.

Maar pas wanneer mensen bereid zijn te luisteren, te erkennen wat er speelt en grappen over afkomst kritisch te bekijken, kan de Surinaamse eenheid echt sterker worden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Rechter hamer
Nederland

Surinaamse fans wachten gespannen op uitspraak in zaak tegen Marco Borsato

kind school les
Suriname

Houtluizen veroorzaken extra onderhoudsdruk op Surinaamse scholen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #422709
Suriname

Nederlands Koningspaar sluit driedaags staatsbezoek af

man
Lifestyle

Bijgeloof rond ‘hebi’ blijft hardnekkig bestaan in Suriname

Koning Willem Alexander
Lifestyle

Nederlandse koning en koningin populair onder Surinamers, blijkt uit gesprekken

surinam airways airbus a340 schiphol airport amsterdam
Suriname

Nieuwe directieaanstelling moet toekomst Surinam Airways versterken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws