• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Niekoop over ontsnapte militair: Hij is getraind om te ontkomen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 augustus 2025 20:39
in Suriname
ontvluchte militair

De opmerkelijke ontsnapping van militair Orpheo Beeldsnijder op de Johan Adolf Pengel International Airport nadat hij met drugs op zak werd aangehouden, roept veel vragen op.

Toch vindt Kenneth Niekoop van politieke organisatie De Nieuwe Leeuw dat niemand verbaasd hoeft te zijn.

Tegenover GFC Nieuws verklaarde Niekoop dat de militaire achtergrond van Beeldsnijder cruciaal is geweest.

“Deze man is getraind om te overleven en te ontsnappen aan elke vorm van dreiging, inclusief geweld en isolatie,” aldus Niekoop.

Volgens hem zijn militairen vaak tactisch beter gevormd dan reguliere politieagenten. “Tenzij beide partijen specialistische training hebben gehad, is een militair in tactische situaties meestal slimmer en sneller,” zegt hij.

Toch benadrukt hij dat het onverstandig is om overhaaste beschuldigingen te uiten aan de autoriteiten die belast zijn met de controle op Zanderij.

Hij waarschuwt voor politiek gemotiveerde verdachtmakingen en stelt dat “vooroordelen en bevooroordeelde uitspraken vaak een vacuüm van professionaliteit creëren.”

Met zijn uitspraken werpt Niekoop een ander licht op het incident.

Hij schuift geen schuld in de schoenen, maar legt de nadruk op de militaire expertise van de verdachte en roept tegelijkertijd op tot terughoudendheid en respect voor de moeilijke taak van de luchthavenautoriteiten.

De zaak-Beeldsnijder blijft de gemoederen bezighouden. Het incident onderstreept volgens velen de noodzaak tot betere samenwerking en training bij veiligheidsdiensten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Ameerani Jarbandhan 2
Suriname

VHP-assembleelid Jarbandhan stelt vragen over sterke prijsstijgingen en koopkrachtverlies

telefoon vrouw bellen
Suriname

Telecomvoorzieningen via BIZA worden afgebouwd, herregistratie tot 9 december

familie gezin diner uiteten kinderen pizza
Lifestyle

Gezinnen in Paramaribo kiezen in kerstperiode liever voor lekker eten

straat verkeer kruispunt auto voertuig
Lifestyle

Wetenschap laat zien dat gejaagd rijden files in Paramaribo juist verergert

ceo roundtable
Nederland

Suriname en Nederland versterken economische banden tijdens drukbezochte CEO Roundtable

Zwaailichten politie
Suriname

Analist ziet daling criminaliteit als bemoedigend signaal

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws