• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Voldoende zinkinname kan risico op beroerte sterk verlagen, zeggen onderzoekers

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 augustus 2025 21:00
in Gezondheid, Suriname
Rundvlees

Een recente studie die is gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Scientific Reports wijst erop dat een dagelijkse zinkinname van 6 tot 9 milligram het risico op een beroerte met maar liefst 36 procent kan verlagen.

Dit blijkt uit een analyse van Amerikaanse bevolkingsdata afkomstig uit de National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES) waarbij 2.642 volwassenen werden gevolgd.

De onderzoekers ontdekten dat mensen met een gematigde zinkinname aanzienlijk minder vaak een beroerte kregen dan mensen die minder dan 6 milligram per dag binnenkregen.

Interessant is dat een inname van méér dan 9 milligram per dag geen extra beschermend effect leek te hebben. Overmatige inname kan zelfs schadelijk zijn, waarschuwen experts, omdat het de opname van andere mineralen zoals koper kan verstoren.

Zink is een essentieel mineraal dat een rol speelt in de immuunfunctie, celdeling en wondgenezing. Het zit in voedingsmiddelen waaronder rundvlees, oesters, amandelnoten en cashewnoten.

Door gezond en gevarieerd te eten, kunnen de meeste mensen voldoende zink binnenkrijgen zonder supplementen nodig te hebben.

Hoewel verder onderzoek nodig is om een directe oorzaak-gevolgrelatie te bewijzen, suggereren de resultaten dat aandacht voor zinkinname een eenvoudige en natuurlijke manier kan zijn om het risico op een beroerte te verlagen.

Ook in Suriname, waar beroertes een van de belangrijkste doodsoorzaken zijn, kan bewustwording over voeding en mineralen zoals zink bijdragen aan preventie.

Mis dit niet:

SITA positioneert Suriname als investeringsbestemming tijdens IBC 2026

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

Veel Surinamers eten al zinkrijke producten zoals rundvlees en cashewnoten, maar niet iedereen is zich bewust van het beschermende effect tegen hart- en vaatziekten.

Een homeopaat verbonden aan Constantin legt aan GFC Nieuws uit dat oesters de rijkste natuurlijke bron van zink zijn.

Meer voorlichting hierover kan op termijn levens redden.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname en Guyana zoeken kansen voor industriële groei en regionale samenwerking.
Suriname

SITA positioneert Suriname als investeringsbestemming tijdens IBC 2026

vliegtuig maaltijd reizen eten economy class
Lifestyle

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

geld euro valuta
Lifestyle

‘Geld steken in Surinaams familiehuis kan bij ruzie moeilijk terug te krijgen zijn’

Is de Surinaamse diaspora cultureel meer Nederlands geworden?
Gezondheid

Geor Hering ziet Nederlandse ouderen volop fietsen en wandelen en stelt vragen over Suriname

Twee bromfietsers botsen ter hoogte van Menkendam.
Suriname

Dodelijk verkeersongeval aan Martin Luther Kingweg, bromfietser overlijdt ter plaatse

Collectief wil publiek informeren over risico’s voor biodiversiteit, waterbeheer, volksgezondheid en duurzame ontwikkeling.
Suriname

Milieuorganisaties luiden alarm over grootschalige ontbossing: informatiesessie over landbouwplannen Braganza

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws