• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bij tsunami in Suriname is Brokopondo één van de veilige vluchtroutes

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 juli 2025 18:00
in Suriname
storm water zee rivier tsunami orkaan

De dreiging van een tsunami is weer actueel geworden na een krachtige aardbeving met een magnitude van 8.8 die zich gisteren heeft voorgedaan in Rusland.

Hoewel Suriname geen direct gevaar loopt hadden meerdere landen inmiddels een tsunamiwaarschuwing uitgevaardigd.

De beelden van evacuaties elders roepen ook bij Surinamers vragen op. Kan ons land ooit getroffen worden door een tsunami?

Volgens geologen is het risico voor Suriname klein, maar niet volledig uitgesloten.

Een zware zeebeving in de Atlantische Oceaan, met name ten noordoosten van Brazilië of in de regio bij de Azoren of Kaapverdië, zou in theorie een vloedgolf kunnen veroorzaken die uiteindelijk onze kust bereikt.

De kans is echter minimaal omdat de aardbevingsactiviteit in de Atlantische regio over het algemeen veel lager is dan in de Stille Oceaan of rond de Indische Oceaan.

Mocht er ooit een dreiging zijn, dan zouden vooral de laaggelegen gebieden van de kustvlakte, zoals Paramaribo, Nieuw-Nickerie en Commewijne, kwetsbaar zijn.

Vluchten naar hoger gelegen terreinen zou in dat geval noodzakelijk zijn. In Suriname zijn vooral delen van het Brokopondo-gebied, Brownsweg, en het binnenland bij het Boven-Surinamegebied geschikte locaties om tijdelijk veiligheid te zoeken.

Ook sommige heuvelachtige delen in Para en het savannegebied bij Zanderij liggen hoger dan de kuststrook.

Hoewel er op dit moment geen reden is tot paniek, tonen de recente ontwikkelingen aan hoe belangrijk het is om voorbereid te zijn.

De overheid heeft tot nu toe nog geen nationaal evacuatieplan specifiek voor een tsunami gepubliceerd. Voorlichting over schuilplekken en vluchtroutes ontbreekt grotendeels.

Deskundigen pleiten in gesprek met GFC Nieuws daarom voor meer bewustwording en educatie zodat de bevolking weet hoe te handelen als het ooit zover komt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

minister Patrick Brunings van Olie Gas en Milieu
Suriname

Suriname wil grotere en actievere rol in olie- en gassector

De belangrijkste verandering is dat een aanvraag voor een green card vanuit Amerika zelf niet langer de gebruikelijke route is.
Suriname

Surinamers mogen niet in Amerika blijven tijdens aanvraag permanente verblijfsvergunning

Brantimakkaweg 29 1536x1152 zeedijk
Suriname

Zeewater bij Weg naar Zee voorlopig onder controle

Minister André Misiekaba en betrokken instanties nemen de nieuwe straatverlichting op de weg tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik.
Suriname

Straatverlichting tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik genomen

inheemsen indianen grondenrechten mensenrechten
Suriname

Grondenrechtenmissie zet in op uitvoerbare stappen en lokale betrokkenheid

staatsolie suriname boringen olie en gas
Suriname

Onderwijs moet Surinamers voorbereiden op olie- en gassector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws