• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bhikharie: Medeleven over topsalarissen is nep – geen greintje empathie

Shafely King door Shafely King
22 July 2025 02:00 - Geüpdatet op 23 July 2025 15:04
in Suriname
roy bhikharie

Prof. Dr. Roy I. Bhikharie heeft tegenover GFC Nieuws felle kritiek geuit op recente uitspraken van een regeringsfunctionaris, die beweerde de pijn van de samenleving te voelen met betrekking tot de recente salarisverhogingen van topfunctionarissen, terwijl anderzijds de verhogingen worden verdedigd.

Volgens Bhikharie zijn deze woorden niet oprecht, en getuigen ze van hypocrisie.

Er worden volgens hem dingen gezegd die diametraal tegenover elkaar staan. “Hieruit kun je opmaken hoe gemaakt dit zogenaamd gevoel van medeleven is en hoe nep,” aldus Bhikharie.

Hij stelt dat het vaststellen van salarissen niet uitsluitend moet draaien om competenties, maar ook om de morele verantwoordelijkheid tegenover de samenleving.

“Het salaris bepalen is niet alleen een kwestie van honoreren van competenties, maar dient evenzo rekening te houden met de morele plicht om een menswaardig bestaan voor een ieder in de samenleving te garanderen. Dit is een van de fundamentele rechten van de mens.”

Hij stelt dat behalve de toplaag, elke andere werknemer eigenlijk het dubbele zou moeten verdienen om in de basis- en groeibehoeften te kunnen voorzien.

“Als er een greintje empathisch gevoel leefde achter de uitspraak van medeleven, dan zou deze categorie regering-, directie- en DNA-leden hun salaris met onmiddellijke ingang moeten hebben gehalveerd.”

“Dan zou het uitgedrukte gevoel van medeleven echtheid tonen, waardoor het vertrouwen in en de ondersteuning van de hele samenleving aan het politieke leven onherroepelijk een roemrijk feit zou worden.”

Bhikharie toont zich daarnaast kritisch over de politieke houding van de partij waartoe de regeringsfunctionaris behoort.

“Dus je erkent de pijn, je partij onthoudt zich van stemmen maar doet er niets aan om zelfs de recente verhogingen terug te draaien. Waarom niet? Logisch toch. A no mi, maar profiteert gretig mee.”

Hij noemt het gedrag een slecht voorbeeld voor de samenleving, omdat het geen gevoel van solidariteit ingeeft. “Juist van ‘ikke, ikke en de rest kan stikken’.”

ShareTweetSend

Meer berichten

mcp melkcentrale
Suriname

Wederom onrust bij Melkcentrale na verdwijning van ruim 4.000 zakken poedermelk van elk 25 kg

snaipa
Suriname

Ik heb een perceel op papier, maar in de praktijk is het ‘bus’ busi’ en onbruikbaar, zegt ABOP-propagandist Snaipa

vuur2
Suriname

Woning in vlammen opgegaan in Nieuw Aurora

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws