• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Kritiek op begroting inauguratie: Dit is niet het Suriname dat we beloofd kregen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 juli 2025 10:00
in Suriname
nis parlementaire delegatie

De aangekondigde kosten van SRD 20 miljoen voor de inauguratie van de nieuwe president en vicepresident op 16 juli roepen felle reacties op vanuit het maatschappelijk en politiek middenveld.

Volgens voorzitter van Wi Sranan, Newalsing Nanhkoesingh, is deze begroting disproportioneel hoog voor een land dat momenteel diep in financiële en sociale crisis verkeert.

Sergio Akiemboto, lid van de presidentiële commissie belast met de organisatie, verklaarde eerder dat het evenement “sober en representatief” zal zijn, maar gaf tegelijk toe dat de kosten mogelijk kunnen oplopen.

Akiemboto benadrukte het historische karakter van de gebeurtenis, waarbij Suriname voor het eerst een vrouwelijke president krijgt.

Maar volgens Nanhkoesingh en andere critici slaat de regering hiermee de plank mis. “Is dit de soberheid, transparantie en financiële discipline waar deze regering ooit voor stond?” vraagt hij zich af.

“Hoe kan een land met instortende ziekenhuizen, lege schoolboekenplanken, en duizenden gezinnen in armoede, SRD 20 miljoen – of mogelijk zelfs 50 miljoen – spenderen aan één ceremonie?”

Volgens Nanhkoesingh had de aanstaande vrouwelijke president een krachtig signaal van verantwoord leiderschap kunnen geven.

“Geen miljoenen aan vlagvertoon. Geef dat geld aan kinderen zonder schoolspullen, aan ziekenhuizen zonder medicatie, aan bejaarden en wezen die vergeten worden.”

De kritiek uit de samenleving is niet mals:

“Ze zijn alle beloftes vergeten. Dit is politiek Suriname. Welkom.”

“20 miljoen is veel geld. Geef het aan kinderhuizen en bejaardentehuizen. Als je echt verandering wilt, doe dan ook de overdracht op een eenvoudige manier.”

“20 miljoen voor een feestje terwijl het volk huilt? Dat is geen representatie, dat is een klap in het gezicht van de natie.”

Ook steun voor begroting

Niet iedereen is kritisch. Sommige burgers wijzen erop dat het om een eenmalige en diplomatiek belangrijke gebeurtenis gaat, waarbij buitenlandse gasten aanwezig zullen zijn. Een sobere, ondermaatse presentatie zou Suriname internationaal kunnen schaden.

“Men moet stoppen met dat gezeur over bezuinigen. Chan heeft vijf jaar lang geld verspild, en nu moet de nieuwe vrouwelijke president de kans krijgen om Suriname positief op de kaart te zetten,” aldus een burger die pleit voor meer vertrouwen in het nieuwe leiderschap.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

kassa winkel betalen
Suriname

Strenger optreden ECD zorgt voor onrust onder winkeliers in Suriname

Suriname politie1
Suriname

Schietpartij bij gewapende beroving in Teling Pasie laat agent en twee Chinezen gewond achter

monorma soeknandhan
Suriname

Debat over onafhankelijkheid OM laait op na uitspraken ambassadeur Soeknandan

sociale
Suriname

Onderminister SOZAVO bespreekt woningbouw en sociale steun in Coronie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #423830
Suriname

Politie arresteert heler na reeks diefstallen

natio 4
Sport

SVB in zwaar weer na bevriezing bankrekeningen, WK-playoffs mogelijk in gevaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws